O kadar gergin bir ortam var ki ülkede, kimse ağzını açamıyor. Kimse konuşamıyor. Aslında konuşmaya korkuyor. Çünkü, herkes konuşmaları farklı yorumluyor.

Sevmediği biri mi, savunduğu değerlerin aksini mi savunuyor. O zaman cezalandırılmalı mantığı kuruluyor.  Bazen kendilerince hak ettikleri cezayı kendileri veriyor. Bazen de farklı yollara başvuruyorlar. Ve insanlara çok aşağılayıcı etiketler yapıştırılmasını sağlıyorlar. Bunu yaparken de çok büyük ve doğru bir iş yapmış gibi geriniyorlar.

Sorsanız herkes herkesin düşüncesine saygı duyuyor. Külliyen yalan. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Kimse kimsenin iyi olmasını, iyi bir yerlere gelmesini istemiyor. Çünkü olaylara farklı açıdan bakıyorlar. Sürekli aşağılayarak, hor görerek, farklı etiketler yapıştırarak kendilerini tatmin ediyorlar.   Ama sanki bunu yapan kendisi değilmiş gibi davranıyorlar. Yüzüne gülerken arkadan iş çeviriyorlar.

Farklılığa, çeşitliliğe saygısı olmayan insanlar ortalığı karıştırmaktan başka hiçbir işe yaramıyorlar. Çünkü bundan besleniyorlar. Yaptıkları en güzel iş bu çünkü.

Bunlarda gergin bir ortam yaratılmasına zemin hazırlıyor. Bunu yapan insanlar kazandıklarını sanıyorlar, ama aslında kaybettiklerini gün gelecek anlayacaklar. O zaman pişman olmak için çok geç olacak.

 

 Kategoriler

hasiltogel.xyz