Hayatımızda normal bir şey kalmadı. Yediğimiz sebze- meyveyi, et, balık, tavuk gibi ürünler bir tarafa aldığımız hava bile artık bizleri hasta etmeye başladık.

Hava da insanı hasta eden mikroplar var. Bunu bilmek için illaki laboratuvar çalışmaları yapıp bilirkişi olmaya da gerek yok.

 Sabah normal uyanıp, akşamı ateşli hastalıklarla kapatıyoruz.

Normal bir hastalık geçirende kalmadı. İlaçlar bile artık iyi gelmiyor insanlara. Sebze-meyve diyoruz. Tat yok, koku yok. Bir domatesi normal ebatlarda dolaba yerleştirip, ertesi gün iki katı ebatında bulabiliyoruz. Sebze-meyve daha renkli, daha büyük görünsün diye basıyorlar hormonu. Sonra hoop sofralara. Ardından çoluk çocuk bir yerden sonra hastanelere doluşuyoruz. Sonra geçmek bilmeyen hastalıklar.  

Her alanda insan sağlığı ile oynanıyor. Ne yediğimiz deseniz belli olmuyor. Tarihi geçmiş bozuk ürünlerin toplatıldığı ile ilgili haberleri her hafta okuyoruz nerdeyse.

Süt ürünlerinin hazırlandığı yerlerin nasıl mikrop yuvaları olduğunu çok kez gazete haberlerinde okumuşsunuzdur. Herşey bile isteye yapılıyor. Daha fazla para kanabilmek adına insanların hayatları ile oynuyorlar. Ve bundan zerre kadar rahatsızlık duymuyorlar. Kesin bir şey varsa aldıkları paralar helal değil. Ne diyelim insan sağlığını umursamadan böyle pislik yapanları Allah ıslah etsin.

 Kategoriler