Artık bir tek Merzifon eşeğinin söylemediği kaldı bu iki parti olayını. Davutoğlu ve Babacan’ın yaklaşım ve söylemleri ile yeni partiye yelken açtıklarını biliyoruz.

Geçtiğimiz gün Davutoğlu istifa konuşmasında bir şey fark ettim. O da şuydu; bizi kaideye almış olsaydınız, zaten biz yeni parti kurma heveslisi de değildik.

Bunun üzerine bir de Parti üyelik verilerine baktığımızda son iki ayda 60 bin kişi AK Parti üyeliğinden ayrılmış. Bu rakam MHP’de bin 900 civarında. Buna nazaran da CHP ve İYİ Parti üye kazanmış. Veriler her zaman bilimseldir. Benim bu durumdan elde ettiğim genel durum ise, kurulacak iki partinin de iktidar olmak gibi bir açık hedefleri yok. Olamaz da ve olmayacakta. AK Parti’nin 9 milyonun üzerinde bulunan açık üyesi var. Ve hala AK Parti güçlü.

Yeni Partilerin temel hedefi ittifak açığını kullanıp, elinde sonunda Erdoğan’ı müzakere masasına oturtmak ve iktidara ortak olmak öncelikli hedefleri olacak. Şuan ki anket ve genel vaziyete göre bu bir partinin stratejisi açısından da gayet makul.

Bu durum MHP’ nin asla ama asla istemeyeceği bir durum. Erdoğan öyle bir anda öyle bir karar vermek zorunda kalacak ki, bence bu kararında MHP’ yi yalnız bırakacak. Tüm bunların oluşması 2021-22 gibi olur diye tahmin ediyorum. Erken seçim çığırtkanlığı başladığında Erdoğan bugün “Ümmeti Parçalamaya Hakkınız Yok” dedikleriyle “Ümmeti bir arada tutmak için İttifak yaptık” diyecek.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz