Zor geçen bir yıl, yokuşu çıkıp yolu yarıladık sayılır, bu yılı bitirmek üzere inişe geçtik. Sonra yeniden baştan aşağı yeni bir yıl, yeni bir yol, nefes nefese kalacağımız belki de daha zorlu bir yokuş!..

Bir yıl içinde insanın hayatında neler değişiyor! Kaçtıklarımızla yol alıyor onlarda buluyoruz kendimizi zira ne gerçekten kaçılır ne de olacaklardan! Nereye gidersen git, ne kadar kaçarsan kaç korktukların bir gölge gibi arkanda, bir ayna gibi önünde çıkar hayatına.  Sana da ruhun ellerinde izlemek düşer sadece!..

Koskoca bir yılın içine neler sığdırabiliyoruz, neler öğreniyoruz. Hayatımıza yeni insanlar girerken bir taraftan kimler eksilip gidiyor. Her ne kadar farkında olamasakta bir döngü bu, hayatı dengelemek için doğanın bir kuralı, gündüz ve gece gibi mutluluk ve hüzün,  varlıkla yokluk gibi...

Olaylar mekanlar farklı olabilir ama hayat herkesi eşit oranda bu döngünün içinde bir şekilde sınıyor ve bu sınavdan ya kendinize dersler çıkarıp Nirvana’ya ulaşırsınız  ya da içinizde ki dünyevi arzulara bırakıp içinizdeki öfkeyi besler yakınmayla devam eden bir yaşam sürersiniz ki en çok yaptığımız şey “yakınmak!” Daha ağır basar hep.

Tam da bu dünya adil değil naraları atarken hayat; zengin, fakir, uzun, kısa, siyah, beyaz ayırmaksınız bir pandemi süreci ile karşı karşıya bıraktı herkesi. Tam da her şeyden şikayet ederken şikayet ettiğimiz ne varsa özler olduk. Bu süreç insanın kendisiyle yüzleşme süreci! Bu süreç insanın kendini sorgulayıp tanıma süreci!Çoğumuz için bu durum muzdarip bir hal alırken kimimiz  bu halden sıyrılıp kendini buldu. Unuttuğumuz değerleri hatırladık, toplumsal aidiyetin önemini, aile içinde birbirimizle zaman geçirmenin aslında sıcak duygular olduğunu hissettik. Monoton diye nitelendirdiğimiz hayatın aslında bir lüks olduğunu anladık. Hayaller, beklentiler hep olsun onlar için savaşacak gücümüz cesaretimiz de ama dilimizde  sahip olduklarımız için bir şükür de olsun, her şeye rağmen eksilmeyen gülüşlerimizde!

Demem o ki; hayat kısa kuşlar uçuyor...Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz