HATAYSPOR, şampiyonluk yarışındaki rakiplerinin puan kaybettiği haftada, kendi evinde 2 puan kaybederek büyük bir avantajı da kaçırmış oldu. Giresunspor karşına mutlak galibiyet için çıkan Bordo-Beyazlılar ne yazık ki lidere yakışan bir futbol ortaya koyamadı.

Hem de Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 2 puan kaybettiği, Pazar günü akşamı da geriden gümbür gümbür gelen Bursaspor’un kendi evinde Eskişehir’e 3 puanı kaptırdığı haftada kaybedilen puanlar avantajın kaçmasına neden oldu.  

Giresun karşısında özellikle karşılaşmanın ilk yarısında inanılmaz kötü bir futbol oynayan Hatayspor aldığı beraberlikle de tribünleri dolduran taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Evet karşılaşmaya iyi başladı, baskılı başladı ancak bu iyi futbol ve baskılı futbol sadece 5 dakika sürdü. Kalan 40 dakikada ortaya konan futbol gerçekten de lidere yakışmadı.

Ligin ikinci yarısının zor geçeceğini biliyorduk, her takımın her takımı yenebildiği bu ligde lider olmanın da kolay olmadığını biliyorduk ki, Hatayspor’un rakipleri bütün silahlarını kuşanıp, geniş önlemler alarak sahaya çıkıyor.

Yani Hatayspor’un genç ve başarılı teknik direktörü Bayram Toysal’ın dediği gibi, rakipler Hatayspor’a çok büyük önlemler alıyor.

Özellikle sol kanadına.

Hatayspor’u uçuran ve çoğu maçın kilidini açın Mesut ve Caner ikilisini öyle bir kilitliyorlar ki , Hatayspor’un sol kanadı felç oluyor. Buna rağmen nedense Hatayspor’un aklına sağ kanadı kullanmak gelmiyor.

Menemen ve Giresunspor maçlarında Hatayspor ilk 20 dakika boyunca sağ kanattan bir tek atak geliştirmedi. Hep soldan, hep soldan..

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında Hatayspor Teknik Direktörü Bayram Toysal, basın mensuplarının Menemen ve Giresun maçlarında Hatayspor’un etkisiz bir futbol oynadığını, buna önlem alacak mısınız sorusuna, verdiği yanıtta oldukça ilginç ti.

Aslında bildik açıklamalar yapan Toysal,  “Buna bizim alacağımız bir önlem yok. Tutuk futbol oynamamızın en büyük nedeni rakiplerin bize karşı almış olduğu önlemler. Adamın içinden geçecek halimiz yok. Sezon başından bu yana aynı şeyler söyleniyor. Bizde sezon sonuna kadar aynı açıklamayı yapacağız.” demesi beni şaşırttı doğrusu.

Bir kere rakip sana önlem alıyorsa ve oyuncuların bu önlemlere reaksiyon veremiyorsa seninde bir B ve C planın olmalı. Ne demek, “Buna alacağımız bir önlem yok” demek. Yada, “Adam önlem alıyor, ne yapalım adamın içinden mi geçelim” demek.

Gerçekten de bu açıklamaları büyük bir şaşkınlıkla dinledim.

Ha amacım alınan bir beraberlikten sonra futbolcuları yada Teknik Direktör Bayram Toysal’ı yerden yere vurmak değil.

 Böyle bir niyetim yok. Şampiyonluğa giden bir takıma ve hocasına bunu yapmakta yanlış olur.

Bayram Toysal belki bu eleştirilere kızacak. Farklı reaksiyonlar gösterecek kim bilir?

Ama birilerinin çıkıp Toysal’ı uyarması gerekiyor. Eğer rakip seni kilitliyorsa, seninde bir B ve C planın olmalı. Bunu bulacak olan da bu takımın teknik direktörü olarak sensin. Bunun için takımın başındasın. Şu ana kadar göstermiş olduğun performansla da başarılısın. Ama maçtan sonra söylediklerin, kabul et hocam gerçektende kabul edilemeyecek açıklamalardı.

Sol kanadı mı kilitlediler, bu kilidi açacak olan sensin. Orta sahada mı sorun var? Buna müdahale edecek olan yine sensiz. Senin mutlaka B ve C planın olmalı.

Tabi ki adamın içinden geçemeyiz. Ama adamın etrafından dolanacak bir çözümde bulabiliriz. Bu çözümü de sen bulacaksın hocam.  

Hepimiz Hatayspor’un şampiyonluğunu istiyoruz.

Hepimiz Süper Ligi istiyoruz.

Doğruyu bulmak adına ufak defek eleştiriler olacak.

Ama kırmadan dökmeden.

Gelelim Caner konusuna…

Özellikle sezon başından bu yana Caner hakkında hep kara propaganda yapılıyor. Caner kötü, Caner oynamıyor diye…

 “Caner eskisi gibi etkili değil. Eski Caner’i istiyoruz” diyerek devamlı Caner’i yıpratma çabası var.

Caner kalitesini ve iyi bir futbolcu olduğunu kanıtlamış bir futbolcu. Aslında Caner kötü değil. Caner’i eleştirirken lütfen özelliklerini göz önünde bulundurun.

Caner boş alanda oynamayı seven, bire bir kaldığında adam eksilten, diriplinkleriyle takımını rakip sahaya taşıyan bir futbolcu.

Bunu bizim gibi rakiplerimizde biliyor. Bu yüzden sol kanadı tamamen kapatıyorlar. Dikkat edin Caner topu aldığında en az 2 kişi tepesinde. Caner’in özelliklerine sahip olan bir futbolcu için çok kötü bir durum. Bu yüzden kötü görünüyor.

Devamlı kilit altında oynayan bir futbolcu ne kadar verimli olabilir ki. Geçmiş sezonlarda böyle durumlarda Caner sağ kanada, Selim’de sol kanada gidiyordu. Caner’in üzerindeki baskı böylece azaltılıyordu. Artık buda yok. Caner solda başlıyor ve artık maçı da bitiremiyor. 70’lerde hep oyundan alınıyor. Oynamak istediğinden de oyundan çıkarken, tepki gösteriyor. Caner kötü bir futbolcu değil. Bunu söylemeye gerek bile yok.

Ama Caner’in yardıma ihtiyacı var.

Umarım Caner’i yemek isteyenlere izin verilmez…Çünkü bu meşakatli şampiyonluk yolunda her futbolcuya ihtiyacımız var.

Bunların hepsi eleştiri değil, ufak defek hatırlatmalar..Hatayspor’un şampiyonluğu için gerekli olan hatırlatmalar. İsteyen kaile alır istemeyen almaz.

Ama Hatayspor’un en büyük eksiği bana göre oyun kötü gittiğinde bir B planının olmaması…

 

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz