TFF 1. Liginde şampiyon olduğumuzda Süper Lige tat vermeye geliyoruz demiştik. Dediğimizi yaptık.  Geride kalan 3 haftada hem tat verdik, hem tat aldık. Topladığımız 7 puanla da zirveye adımızı yazdırdık.

Fenerbahçe maçından sonra aldığı bir puana rağmen çok eleştirilen, hatta yerden yere vurulan AtakaşHatayspor Kasımpaşa maçında, oynadığı futbolla sahanın paşası oldu. Maçın ilk dakikalarından itibaren rakibini ısıran gol arayan, saha içinde her türlü varyasyonu deneyen Bordo-Beyazlılar öyle bir maç çıkardılar ki, herkes parmağını ısırdı.

Ama perşembenin gelişi, çarşambadan belliydi. Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarında oynanan futbol, ortaya konulan mücadele, direnç, Kasımpaşa galibiyetinin habercisi olmuştu zaten. Bunu da yine bu köşeden yazmıştım. Hatay gelecek için umut veriyor diye. Yanılmadığımı Kasımpaşa maçında gördüm. Takım sahaya öyle yerleşti ki birbirine yakın oynayarak rakibine nefes bile aldırmadı. Özellikle ilk yarıda Kasımpaşa doğru dürüst gelemedi bile. Rakibini kendi sahasına hapseden, sağlı sollu ataklarla gol arayan AtakaşHatayspor, oldu. Öyle bir futbol oynadı ki Mehmet Altıparmak’ın talebeleri şaştı kaldı. Gelen 3 puanla da AtakaşHatayspor,  geride kalan 3 hafta sonunda Galatasaray ile aynı puanla zirveye yerleşti.

Evet Hatay zirveye çok yakıştı.

Kasımpaşa maçında takım bize bir şey daha gösterdi aslında. Rakip kim olursa olsun AtakaşHatayspor böyle oynadığı sürecek kimse bileğini bükemez. Belki kaleye şut atamayız, belki gol pozisyonuna giremeyiz ama rakibimize gol şansıda vermeyiz.

AtakaşHatayspor’un tek zayıf noktası derin bir kadroya sahip olamaması. Bunu yönetim de biliyor ki transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala çalışmalarını sürdürüyor. En az iki futbolcu daha transfer etmeyi planlayan AtakaşHatayspor, gerekli noktalara gerekli transferleri yaptığı takdirde bu ligde daha çok can yakar. Bunu bütün içtenliğimle söylüyorum.

Lige rüya gibi bir başlangıç yapan oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla konuşulmaya devam eden AtakaşHatayspor daha uzun süre gündemde kalacaktır.

Bundan hiç şüphem yok.

Sırada geçen sezonun ve bu sezonun flaş ekibi Alanyaspor var. Hafta sonu Alanya deplasmanına gidecek olan Bordo-Beyazlılar eminim ki buradan da güzel bir sonuçla dönecekler. Futbolda emin konuşmak ne kadar doğru bilemem, ama şu ana kadar Kasımpaşa maçının skoru dahil tahmin ettiğim her şey tuttu.

Oynanan futbol ve ortaya konan mücadeleye bakıldığında  insan bir şekilde o başarıyı hissediyor.  O üç puanın geleceğini biliyor. Bu güveni vermek her takımın harcı olmaz. AtakaşHatayspor bunu başardı.

Sezon başladığında kadro kalitesine bakıldığında herkesi bir karamsarlık kaplamıştı. Lig başladı o karamsarlıklar dağıldı. Taraftarlar artık takımları hakkında pozitif düşünüyorlar. Nasıl olsa hedef ligde kalmak. Ama kim bilir belki AtakaşHatayspor TFF 1. Liginde yaptığı gibi çok büyük başarılara imza atabilir. Alınan sonuçlar ortaya konulan mücadelenin umut verdiği kadar herkese büyük bir heyecan kattığından eminim.  Hep bir sonraki maçı iple çekiyoruz. Heyecanla bekliyoruz. Tıpkı Alanyaspor maçını beklediğimiz gibi. Kafamızı karıştıran tek konu kadro derinliğinin olmaması. Çünkü Aralıktan itibaren çok yoğun bir maç trafiği başlıyor. Çarşamba, Pazar maç olacak. Çok zor bir dönem. Bu dönemi kazasız belasız geçirmek için kadroda rotasyon yapmak şart. AtakaşHatayspor’u bekleyen en büyük tehlikede bu. Umarım yönetim elini çabuk tutar.

Çünkü Hatay zirveye çok yakıştı.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz