Yaklaşık 1 yıl öncesinde Türkiye’de üretilmesi planlanan “Yerli Otomobil” için iş dünyasını bir hayli heyecanlandırmıştı.

Heyecanlanmamak elde mi?

Tabi ki, ilk defa bir yerli otomobilimiz olacak.

Kim heyecanlanmaz bu yenilik karşısında.

Açıklaması bile heyecanlandırıyor insanı.

Hele ki, 5 babayiğidin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından bu heyecan bir kat daha arttı.

Gelelim asıl meseleye.

“Yerli Otomobil Fabrikası” nerede kurulacak?

Yine yıllar öncesinde yakından takip ettiğimiz İstanbul’da ve Hatay’da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan Hatay İş İnsanları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından bu fikrin çıkmasını önemsediğimiz gibi, bu fikri devam ettirmekte önemlidir.

***

2011 yılından bu yana komşu ülke Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle ekonomik anlamda en çok etkilenen illerden birinin başında Hatay geliyordu.

Ve halen bu ekonomik sıkıntı devam ediyor.

Bu yaraları sarmak devletin asli görevlerinden biri olsa da, her şeyi devletten beklememenin, bazı sorunların çözülmesinde Hataylı dinamiklerin el atarak etkili olduğunu biliyorum.

İş Dünyası, Sanayi Dünyası, Odalar, Borsalar, STK’lar ve kısaca Hataylılar.

İşte bu sorunların çözülmesi için “Yerli Otomobil Fabrikası, Hatay’da Kurulmalıdır!” sloganını benimseyerek yetkililerin kulağını çınlatmalıyız.

Bunu başarmak için sihirli değneğe ihtiyaç yoktur.

5 Babayiğit ve yetkililer bu konuda Hatay için ikna edilebilir.

Çünkü buna bizim Hatay İli olarak ihtiyacımız vardır.

***

Önceki gün TBMM’de Hataylılar adına Hataylı Milletvekillerimizin bir araya gelmesi doğrudan doğruya görmek istediğimiz bir dayanışma idi.

Toplum tüm kesimi tarafından takdirle karşılandılar.

AK Parti, CHP ve MHP’den seçilmiş Hataylı milletvekillerimizi bu olgunluk içerisinde Hataylıların sorunlarına el atmak için bir araya gelerek “Mesele Hatay ise, gerisi teferruatır” diyerek verdiği mesaj oldukça önemlidir.

Tebrik ediyor ve alkışlıyorum.

Hatay’da üretim yapan çiftçilerimizin ENERJİSA ile olan sorunlarını çözmek üzere bir araya gelen Hatay Milletvekillerimize buradan seslenmek istiyorum.

Gelişen ve değişen teknoloji ile gündem hızla ilerlerken, sıcağı sıcağına konu olarak “Yerli Otomobil Fabrikası’nın Hatay’da Kurulması” için bir araya gelmenizi ve yetkililere bunun Hatay için bir ihtiyaç olduğunu belirtmenizde fayda görüyorum.

İnanın ki bu konu ile daha çok ses getireceğinize ve birlikte topyekün Hatay’ın bir nebze olsun yaralarına merhem olacağınıza inanıyorum.

Eğer bu iş Hataylılar adına başarılırsa, Hatay halkı sizin heykelinizi diker bu memlekete.

Benden söylemesi…Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz