Geçtiğimiz gün, Hatay Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bizle Hatay üzerine konuşmak istedi. Fakat konu döndü dolaştı, Ankara’da yani Başkent’te Hatay Günleri’ne geldi. Ne hikmetse, bunca yıldır günlerin organizasyon sorumluluğunu alan firma sahibi de oradaydı.

Anladım ki, konu Hatay’ı konuşmak değil, Başkent’te Hatay Günleri elden çıktığı için dertleşmek, iç dökmekmiş. İhsan Bey, Vakfın çalışmaları ve projelerini de anlatırken, konu arada Başkent günlerinden elde edilen gelirlerle 110 çocuğun okutulması ve burs verilmesine geldi. Duyduk ki 110 çocuk bu Hatay Günleri yapılamadığı için 2019’da burs alamamış.

Tabi ardı ardına bana göre bahaneler sıralandı. Yok, liste Valiliğe verilmiş, ATSO’ya verilmiş, ATSO Biz yaparız demiş, yapmamış. Falan, filan. İşin özü bu çalışkan 110 Hataylı genç çocuklar mağdur olmuş.

Şimdi geçtiğimiz yıla dönelim. 2018’de 31 Ekim tarihinde başlamıştı Başkent’te Hatay Günleri. 4 gün sürdü. Gelirler elde edildi ve bu açıklamalara göre çocuklara Kasım ayında burs parası hazırdı. Şimdi sorumuz şu? 2018 yılında elde edilen gelirle bu çocukların zaten 2019 bütçesi çıkmıyor mu? Ya da bu çocuklara burs veriliyor ve Vakıf yönetimi biz cebimizden verelim, nasılsa Kasım’da alırız mı diyordu da bu çocuklar mağdur olmuyordu?

Anlaşılır bir cevap yok. Maalesef. Kaldı ki bunca yıl basın mensuplarına veya kamuoyuna Hatay Günleri hakkında hiçbir üstlenici, gelir gider tablosu açıklamadığı için bu günlerin adı “Rant Günleri” olmadı mı?

Şimdi Sayın Aydeğer’e sormak istiyorum. Bu 2018 gelirleriyle çocukların 2018 bursu toplu mu ödendi? Ya da zaten Kasım ayında elde edilen gelirin bir sonraki yılın yani 2019’un geliri olması gerekirken neden olmadı da bu 110 çocuk 2019’u burssuz geçirdi?

Son sözlerime doğru gelecek olursak, bizi bilgilendirmiyorlar diyen Cemiyet başkanı, Vali Bey’in brifing verdiği gün acaba neredeydi merak ediyorum. Bildiğim kadarıyla Hatay Vakfı’nın kahvaltısına gelen herkes Vali Bey’in İstanbul Günleri Değerlendirme toplantısına da katılmıştı.

Yani, yine, maalesef ve tekrar ederek söylüyorum ki Hatay bahane, organizasyonlar şahane.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz