Okul dediğin bir kompleks içinde olur… Öyle çatı katını boş bırakıp öğrencilerin tenefüse çıkmaları sağlanmaz…

Hükümetin aldığı karar sonrasında dershaneler kapatılmıştı… Kapanan dershaneler içerisinde uyum götserenler LİSE olarak devam edebildiler…

İşte bana göre sorun burada başladı… Özel okullardan bahsetmiyorum.. Onların devasa eğitim kompleksleri mevcut.. Peki ana caddeler üzerinde bulunan SÖZDE LİSELER nedir?

Öğrenciler tenefüslerini SOKAK ORTASINDA yapıyorlar…

Bu öğrencilerin müzik, sanat ve beden eğitimi aktiviteleri ile ilgili salonları dahi yok… Derme çatma bir bina… Sınıf haline getirilmiş odalar… KARA TAHTA… TEBEŞİR MODU..

Neymiş LİSE..

Ben görmeyeli eğitim kalitesi oldukça düşmüş… Adamlar 1 yıldır kırık camların ı tamir ettirmemişler… Nasıl bir ÖZELLİK bu anlamış değilim..

Birde öğrenciler buralara PARA ödeyerek geliyor… Forma desen forma değil… Çocukların kontrollerini sağlamak nerede ise imkansız… Hocalar ders aralarında bir aşağı kapıya inerlerse Lise ve orta okul çağlarındaki öğrencilerinin sigara içtiklerini görecekler… Ama inerlerse..

Bu öğrencilerin birde giriş çıkışları ayrı sorun… Normal okulların kalabalığı zate bu kente dar geliyor.. Birde ana arteller üzerinde küçüçük kaldırımlara taşan bu öğrencileri almaya gelen araçlar gerek Atatürk Caddesini gerekse Kemalpaşa Caddesini tarumar ediyor..

Eğitim şart.. Evet herkese eğitim şart.. Ancak bu eğitim kurumlarının daha sıkı denetlenmesi de şart olmalı…Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz