Geçenlerde okuduğum bir yazıda yazarımız şimdiki kadınların erkekleri hor gören zorba sonrada sevgi dilenen olarak tanımlamış…

Hem de bunu modernleşme olarak gösteriyormuş kadınlar. Erkekleri gerek maddi gerek manevi (yani çiçek al tatlı konuş hediye al kadını hep üst gör vs.) gibi yönlerden eziyormuşuz.

Hem de bu bir kadın yazarın sözleri. Öncelikle bunda ben bir canhıraş bir kadın çığlığı duyuyorum… Kadının sıkışmışlığının bir özeti. Yapamadığı ya da değiştiremediği her şeyi kafasında yanlış olarak oturtmuş.

Toplumun dayattığı normlardan soyutlanmak o kadar kolay değil, kırk katır mı kırk satır mı deniliyor kadına.

Güçlü kadın yoktur güçlü olmaya mecbur olan kadın vardır. Okulun bitmesiyle başlar güçlü kadının macerası… Önce ailesine sonra çevresine kendini kanıtlamak sorunda olanlar vardır. İyi bir bölüm bitirmişse iyi maaşlı bir iş bulmuşsa ne mutlu ona… İşte o zaman her şeyi hak ediyordur bu genç kız hem akıllıdır hem de güzeldir ( yani zaten bu iki özellik varsa çok da güzel olmasa da olur)..

Ailesi yıllarca emek etmiştir okusun düzgün yetişsin diye… Tabi ki öncelik olarak bunların karşılığını vermesidir. Hem terbiyeli olacak hem öyle herkesle görüşen biri olmayacak… Ailesine laf getirmeyecek ama artık eskisi gibi babasının dizinde oturup ailenin münasip gördüğü biriyle evlenecek kadar da pasif olmayacak…

Eğer öyleyse çok akıllı değil demektir herhangi biriyle evlenebilir öyle kız… Zaten okumada gözü yok evlendirin gitsin mantığıdır… Şimdiki ama zeki kız öylemi ? Çalışacak parasını kendi kazanacak… Malını mülkünü yapacak ki toplumda yeri olsun… Bu kadar sorumluluktan sonra nasıl güçlü olmaya çalışmasın?

Sorumluluk verilmez alınır bir evin yükünü yüklenen olmayınca kadının yüklenmesi şarttır. Neden biliyor musunuz şu toplumda istediği yada dayatılarak doğru gösterilen standartta ulaşmak için.. Simdi siz söyleyin bu kadar mecburiyetle kadın ne yapsın?

Bu modern düzen her şekilde kadını kullanır. Güzelliğini, aklını, becerisini, anneliğini… Kadına gerçek değerini, haklarını veren yegane inanç sistemi İslâm'dır. Bizi İslam'la şereflendiren Allah'a hamd olsun….

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz