Ya ne kadar kolay değil mi? Hemen bizden yapmamak. Ayırmak. Türk ise Türkmen demek. Çerkes Türkü ise Çerkes demek. Nedense ama Türk adı bir şekilde değişsinde nasıl olursa olsun akımı. Kaldı ki etimolojik kökenlere baktığında hepsi Türk’e uzanır. Banu Avar yıllarca bunun mücadelesini verdi ama malum Üst Akıl engel oldu.

Golan Tepelerine bugünden 30-40 yıl öncesine giderek birer birer bakalım. Orada da has ve has Türkler yaşarken, Aydın Türkü, Kafkas Türkü yaşarken, Türk biriyle rastladıklarında cömert davranışlarını sonuna kadar sergilerlerken, ne oldu? Arap, İsrail Savaşlarında Golan Tepeleri sürekli bombalandı. Tarlalar, geçim alanları, alanlar. Her biri son 30 yılda oradaki Türk Kardeşlerimizin ellerinden gitti. 125 binin üzerinde Türk Golan Tepelerinden adım adım sürüldü. Şuan orada ne kadar Türk kaldı, ya da ne kadarı kalmaya devam edecek. Bilmiyoruz. Kaldı ki o dönemde Türkler Anadolu’ya gelmek istemiş fakat, dönemin hükümeti kabul etmemiş. Böyle saçmalık olur mu? Benzer bir saçmalık Kerkük ve Musul Türkleri içinde geçerli. Ama Golan, bugün Amanos için önemli bir alandı. Ne yazık ki, hükümet her olayda olduğu gibi burada da göstermelik bir tepki gösterdi ve orada kaldı.(Örnek: MAVİ MARMARA) (20 MİLYON DOLAR NE OLDU HALA BİLİNMİYOR)

Şuan Golan Tepeleri İsrail Toprağı. Yani Suriye resmen İsraillilerin bir düğme uzağında. Sen terör koridorunda yaşadığın durumun, Golan Tepeleri’nin yanında deve de kulak olduğunu bilmezsen, başkası bilir.

Bugün Amanoslara bakalım. Hatay’a bakalım. Golan Tepelerinde yer alan stratejik konum ve üstünlük sayesinde füze sistemleri bakımında bölge de İsrail artık bir numara. Solunda Lübnan, Suriye avucunda, az ötede Amanos. Farkında değiliz belki ama Golan Tepeleri ve oradaki Türk kardeşlerimiz düştükçe, Amanos Dağlarını kaybediyoruz.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz