ATAKAŞ Hatayspor yönetiminin günlerdir ismini sır gibi sakladığı 8 numaranın ismi ayyuka çıktı. Çıkan isimde bordo-beyazlı camiada büyük bir heyecan yarattı. Fransa’nın önde gelen kulüplerinden biri olan Monaco’nun futbolcusu olan isim Hatay’a gelirse gerçekten süper olur.

İstenileni veremediği için Monaco tarafından her yıl başka bir takıma kiralanan, 2018’de Aykut Kocaman yönetimindeki Fenerbahçe tarafından da transfer edilmek istenen ve gündeme gelen 25 yaşındaki Malili futbolcu, gelirse gerçekten Hatayspor’a ayrı bir renk katar.

ADAMA TRAORE

Monaco’da sözleşmesi sürüyor. Bonservisi ateş pahası olduğu için Atakaş Hatayspor ancak bu futbolcuyu kiralayabilir. Bence kiralanacaksa da satın alma opsiyonu ile kiralanmalı. Genç ve yetenekli bir futbolcu. 8 numara ve 10 numara mevkilerinde oynayabiliyor. Hatayspor’un da iyi bir maestroya ihtiyacı var. İyi bir sol ayağı var. Sol ayaklı futbolcuların orta sahada ne kadar verimli olduklarını anlatmaya gerek yok. CV si belki güçlü olmayabilir. Ama onun yeteneğinin herkes farkında. Yapılacak tek iş ondaki yeteneği ortaya çıkarmak, Traore’ye kim olduğunu öğretmek.

Bu transfer gerçekleşirse, şu ana kadar yapılan en iyi transfer olacak bu kesin. Taraftar heyecanlı, teknik kadro heyecanlı.

Kısacası tüm Hatay heyecanrlı. Eleştirenler, büyük futbolcu değil diyenlerde yok değil. Eleştirenlerde şu bilmeli, Monaco gibi bir kulübe transfer olmak kolay değil. Hele orada tutunmak hiç kolay değil. Aslında keşfedilen bir yetenek. Ama şuda var ki bazı yetenekler yeteneklerinin farkında olamayabiliyor. Traore de bu kategoriye giren futbolcular arasında. Türkiye’de rahatlıkla oynayabilir ve Atakaş Hatayspor’a büyük bir katkı sunar.

Traore’nin transferinde sona gelindiğini biliyoruz. Yönetim kurulu bütün gücüyle bu futbolcuyu transfer etmenin peşinde. Bütün imkanlar seferber edildi. Futbolcuyla anlaşıldı, eşi ikna edildi. Tek geçilemeyen engel menejerleri. Eski ve yeni menejerleri futbolcunun kafasını karıştırıyor. Transferi gecikiyor. Ama yönetim bu futbolcudan vazgeçecekmiş gibi görünmüyor.

Büyük ihtimalle gelecek ve Büyük Atakaş Hatayspor’un formasını giyecek. Temennimiz kendi yeteneğinin farkına varması ve Bordo-Beyazlı forma altında harikalar yaratması.

Atakaş Hatayspor’unr böyle bir futbolcuya ihtiyacı var.

Bence gelirse süper olur.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz