Geçmişe döndüğümüz zaman Hatayspor son 10 yıl içerisinde genelde zirve mücadelesi verdi. Birçok Anadolu kulübü gibi günü kurtarma hesapları yapıldı. Tabi bunun en önemli sebebi şüphesiz ki kulübün dışa bağımlı olması, bağışlarla yaşatılmasıdır. Görevi devralan yönetimler genellikle mülki amirlerden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen yardımlarla kulübü yaşatmaya çalıştılar.

Maalesef kimse günü kurtarmaktan öteye gidemedi. Hatayspor taraftarı maça gitmeden önce “acaba futbolcu maaşları ödendi mi, ödenmediyse kesin yenileceğiz” düşüncelerine kapıldı. Günümüzde de bu durum devam ediyor. Peki Hatayspor’u bu durumdan kurtarmak için neler yapılabilir?

Bir çok Anadolu kulübü ve alt liglerde mücadele eden belediye destekli il ve ilçe takımları bunu aşmayı başardı. Birkaç örnek vermek gerekirse; otopark gelirleri, su faturalarına konulan katkı payları, kulüplere gelir amaçlı yaptırılan halı saha ve sosyal tesisler, halk otobüsleri, restoranlar, kafeler, storeler gibi kalıcı gelirler birçok Anadolu kulübüne nefes aldırdığı gibi geleceğe güvenle bakılması adına da çok önemlidir.

Bu bağlamda Hataysporumuz’u sahiplenen Büyükşehir belediye başkanımız Lütfü Savaş’tan da atılımlar beklemekteyiz.

Mesela Habib Neccar gibi bir sosyal tesis, Hataysporumuz’un hizmetine sunulabilir. Yöresel yemeklerin sergileneceği bir restoran Hatayspor’a kazandırılabilir. Uygun bir yere 8-10 halı saha yaptırılıp Hatayspor’a kalıcı gelir anlamında kazandırılabilir. Hatayspor Store açılabilir. Alt yapıya daha fazla önem verilip yetiştir, sat sistemi uygulanabilir. Otopark ve halk otobüs ücretlerinden Hatayspor’a katkı payı sağlanabilir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Geleceği düşünmek, geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurmak, bu sene kazanılacak bir şampiyonluktan daha önemlidir. Çünkü temel sağlam olmazsa, üst liglere çıksak bile kalıcı olamayız.

Çok şanslıyız ki başkanımız sporu ve futbolu seviyor, peki ya ilerde Hatay’ın başına bu özellikleri taşımayan bir Başkan gelirse? Kocaman bir soru işareti...Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz