Hatayspor, Tuzla deplasmanında çok çok önemli altın değerinde bir üç puan aldı. Bu üç puan neden bu kadar önemli derseniz, Hatayspor pazar günü oynadığı vasat futbolla 3 puanı orada bırakıp gelebilirdi.

Bu takımda sezon başından beri Mithat Yaşar ve Hamza Gür’ün elle tutulur bir katkısını göremedim. Özellikle Mithat bu sezon herkese hayal kırıklığı yaşatıyor. Hatayspor nerdeyse maçlara 10 kişi çıkıyor. Diğer tarafta yedek kalmasına rağmen küsmeden yılmadan mücadele eden, oyuna girdiğinde en iyisini yapmaya çalışan ve yine golün hazırlayıcısı olan Selim Ilgaz. Bu kardeşimiz güçlü, teknik, dikine oynayabilen, hem Mithat’ın hem de Hamza’nın yerinde oynayabilecek bir oyuncu. Selim’den daha çok faydalanılmalıdır.

İlhan Hoca ikinci yarıda Taha’nın yanına Mehmet Albayrak’ı alarak sonuca gitti. Mehmet oyuna girdikten birkaç dakika sonra gol geldi. Hatayspor çift forvetle daha etkili oluyor. Taha yalnız kaldığında daha çok efor göstermesi gerekiyor. Bazen rakip savunmanın içinde kayboluyor. Geriye gelip top alması, oyun kurması gerekiyor. Fakat yanında Mehmet Albayrak oynadığı zaman o da rahatlıyor. Mehmet’in bitiriciliği henüz ön plana çıkmamış olsa da, hava toplarındaki hakimiyeti, rakip savunmayı hırpalaması Hatayspor için bir kazançtır. Bana göre oynadıkça golleri de beraberinde gelecektir. Bu yüzden Hatayspor evindeki maçlarda çift forvetle oynamalıdır.

Bir parantez de Köksal’a açmak istiyorum. Ne yapıp edip bir an önce sahada olmalıdır Köksal Yedek. Fizik olarak hazır bir Köksal Hatayspor’a çok faydalı olur.

BODRUM MAÇINDA HERKES STADA KOŞMALI

Haftasonunda oynanacak hayati bir Bodrum maçı var. Bu maçta alınacak bir 3 puan hem serinin devamı hem de aşağıyla farkı açma adına çok büyük önem arz etmektedir. 7’den 70’e herkes bu takıma artık sahip çıkmalıdır. Küskünler geri dönmeli, herkes atkısını bayrağını alıp, formasını giyip Atatürk stadına akın etmelidir. Şüphesiz Hatayspor’un ihtiyacı olan en büyük şey taraftar desteğidir. Başka Hatayspor yok.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz