Hatayspor taraftarının haftalardır heyecanla beklediği maç maalesef hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Hafta boyunca yapılan hazırlıklar, görsel şölenler liderliği alabilmek içindi, olmadı.

Maçın bazı bölümleri hariç Hatayspor istediği oyuncu sahaya yansıtamadı. Sonuca gidecek pozisyonları bulsa da son vuruşlardaki beceriksizlik yine göze çarptı. Menemen savunması bazı hücum silahlarımıza önlem almıştı. En önemli gol ayağımız Sinan iyi mücadele etse de yakın markajdan bir türlü kurtulamadı. Caner etkisizdi, Selim'in iyi niyetli mücadelesi sonuç vermedi.

Yılmaz'ın kırmızı kart gördüğü dakikaya kadar gole daha yakın olan taraf Hatayspor'du. Rakip Menemen genellikle Taşkın'ın duran toplardaki becerisinden sonuca gitmeye çalıştı. Neyse ki kalecimiz Akın da günündeydi. Yılmaz'ın atılmasından sonra sayısal eksikliğimiz başımıza iş açabilirdi. Son dakikalarda Menemen maçı kazanacak pozisyonları değerlendirseydi, psikolojik olarak kentte play off konuşulmaya başlanacaktı. O yüzden maçı kazanamadığımıza mı üzüleyim, bir puanı kurtardığımıza mı sevineyim bilemedim.

Dün maç öncesi taraftar takımını bağrına bastı. Stad önü ve içerisi bayram yeri gibiydi. Fakat maç içerisinde belirli gruplar hariç rakibi ve hakemi baskı altına alacak eylemlerde bulunamadık. Top rakipteyken ıslıklama, uğultu, yuhalama gibi rakip ve hakem üzerinde baskı yaratacak hamleleri gerektiği gibi yapamadık. Bu da rakibin ve hakemin ekmeğine yağ sürdü.

 

Haftalardır sosyal medyada Menemen'in hakemler ve federasyon tarafından kollandığı yazılıp çiziliyordu. Buna dün canlı şahit olduk. İlhan hocanın sonuna kadar haklı olduğu bir pozisyonda itirazdan tribüne gönderilmesi, Menemen'in sertliğine göz yumulması, Yılmaz'ın basit bir faulden sonra kırmızı kart görmesi bu tezi doğrular nitelikteydi.

Hakem Sarper Barış Saka Hatayspor'u resmen doğradı. Net penaltıyı es geçti. Hatayspor yönetimi bu konuda önlem alıp federasyonla maçın hakemi konusunda gerekli yazışmaları yapmalıydı. Federasyonda lobimizin olmaması bizi hedef haline getiriyor. Hatayspor yine hakemlerden yana çok çekiyor.

Bu haftaya kadar zirve yarışındaki rakiplerimizden hiçbirini yenememiştik. Bu gelenek devam etti. Kadro kalitesi olarak bana göre ligin en iyisiyiz. Fakat bunun sahaya yansımaması düşündürücü.

Yıllardır final niteliği taşıyan ve mutlak kazanılması gereken maçları bir türlü kazanamıyoruz. Bunun sebepleri tartışılır ama özellikle bu sezon harcanmış ciddi paralar ve emekler var. Maalesef Hatayspor'un kredisi kalmadı ve kalan her maçı kazanmak zorunda.

 

Son düzlük ve kalan 8 maç var. Liderin sadece 2 puan gerisindeyiz. Henüz kaybedilmiş bişey olmasa da, Menemen maçının kazanılamaması hepimizin üzerinde olumsuz etkiler ve umutsuzluk bıraktı. Bu olumsuz havayı dağıtmak ve son düdüğe kadar takımımıza sahip çıkmak zorundayız.

 

İlhan hoca bazı oyuncuları dinlendirmeli, bazılarını kadroya bile almamalıdır. Şu aşamada isim vermek doğru olmayacak ki bunları muhakkak İlhan hoca da tespit etmiştir. Maalesef bu senenin önemini anlayamayan, formanın ağırlığını kaldıramayan oyuncular var. Yedekliği sorun edip kapris yapanlar da var. Bu futbolcu arkadaşlar bir an evvel kendine gelmeli ve daha çok çalışıp kadroya girmelidir. Duygusallığı bırakıp yola inanan oyuncularla devam edilmelidir. Hatayspor'a ciddi paralar ve mesai harcayan Lütfü başkanı, takımı gönülden seven taraftarları artık üzmeyin. Geç olmadan gerekli revizyon ve hamleler yapılmalı, ve kalan 8 maç kazanılmalıdır. Bu takımın kalan maçları kazanacak gücü vardır.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz