Hatay Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ile kazanılan ve zafer olarak adlandırabileceğimiz EXPO 2021 fuarının Hatay’da düzenlenmesi Hatay’a neler kazandırır?  Çok sayıda vatandaş konu ile ilgili bilgisi olmamasına rağmen, bu fuarın Hatay’da başarısız olacağını ve bunun yanlış zamanda alındığını düşünse de, bence bu konu böyle yorumlanamaz.

Hatay, Suriye’de yaşanan savaştan dolayı çok yara aldı. Hem maddi hem de manevi olarak etkilendi. Hatay olarak, bir alternatife ihtiyacımız vardı. Sürekli saldırılarla anılan, savaş bölgesi olarak anılan Hatay adının artık olumlu şeylerle dile gelmesi gerekiyor. Sonuç olarak bunun için birçok organizasyon yapıldı ve yapılacak. Fakat EXPO, dünyadaki üçüncü büyük organizasyonlardan biridir. Buna, millet olarak sahip çıkmamız ve bunun için elini altına koyan başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarının arkasında durmamız gerekmektedir.

Vatandaşların EXPO’nun ne kadar büyük ve önemli bir organizasyon olduğunu da, yetkililerden dinlemelidir. Hatay’ın kurtuluşuna ve yeninden şaha kalkışına sebep olacak bu organizasyon, hükümet yetkilileri tarafından desteklenmeli ve bu projenin siyasi münazaralardan uzak tutulması elzemdir.  Dileğim şudur ki,  Hatay adına yapılan bu önemli işe, tüm milletvekillerinin, tüm ilçe belediyelerin,  sivil toplum örgütü temsilcilerinin ve özellikle halkımızın sahip çıkmasıdır.

Saygılarımla.   Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz