31 Mart seçimlerinin ardından ülke adına talihsiz bir Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ile bir kez daha bir yerel seçim süreci sona erdi.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında mazbatalarını alarak tam da halka yönelik iş yapmaya başlayacaklar derken, birden bire Türkiye’nin önüne YSK tarafından talihsiz verilen bir karar önceki gün nihayet sona erdi.

Türkiye’nin siyaset sahnesinin İstanbul’dan geçtiğini bilmeyen yoktur.

İstanbul bir bakımdan siyasi olduğu kadar ekonomi, kültür, turizm, eğitim, teknoloji, sanayi ve birçok yönden de önemlidir.

Dünya’da en iyi yerler arasında ilk 10 içerisindedir İstanbul.

Nihayet, sonunda İstanbul halkı YSK’nın verdiği talihsiz kararı yüksek bir oy oranı ile hem Büyükşehir Belediye Başkanı’nı belirledi, hem de YSK’nın 23 Haziran kararını bir kez daha sorgulaması için düşünmesini istedi.

Evet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini Millet İttifakı’nın CHP’den Adayı Ekrem İmamoğlu kazandı.

Kendisi buradan tebrik ediyorum.

İnanın, çuvallar dolusu para ile böyle bir seçimi kazanamazsınız.

Türkiye genelinde insanlar tepkilerini belirtmek için tatillerini yarıda bırakarak, işlerini güçlerini 1 günlüğüne erteleyerek mesajlarını beyan ettiler.

Bu fikirlerin çoğunun bir yandan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapıldığı belli olurken, diğer yandan da seçilmiş olan gerek Büyükşehir Belediye Başkanları, gerekse İlçe Belediye Başkanları’na yönelik en ciddi mesajlar verilmiş oldu.

İstanbul’u kazanmak, Türkiye’yi kazanmakla eşdeğerdir.

Türkiye artık “Hak, Hukuk, Adalet” diyerek demokrasinin bundan böyle daha da güçlü olması için dünya tarihinde parmakla gösterilen bir ülke konumuna gelmelidir.

İstanbul’da Millet İttifakı’nın kazanması için Türkiye genelinde bulunan 82 milyon vatandaşın katkısı büyüktü.

Çünkü her ilden olduğu gibi, Hatay’dan da siyasi partilerin yoğun ilgi ve desteği vardı.

Gerek Cumhur İttifakı’nı oluşturan, gerekse Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin temsilcilerinin katkıları asla inkar edilemez.

Ama burada en büyük başarı, kimse kusura bakmasın es geçmemelidir.

Asıl en büyük başarının mimarı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Çünkü karşısında siyasi tecrübesi hayli bir fazla olan ve bu ülkede bürokrat, milletvekilliği, bakanlık, İZMİR büyükşehir belediye başkan adaylığı, başbakanlık (Ki sisteme göre en son başbakan) ardından TBMM Başkanlığı yapmış olan Binali Yıldırım vardı Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapmış olan Ekrem İmamoğlu’nun karşısında.

Sahiden o günlerde; “Kim bu İmamoğlu? Nasıl seçimi kazanacak? Seçimin altından nasıl kalkar?” buna benzer sorular herkes tarafından merakla sorgulanıyordu.

Oysa ki sadece 1 kişi tereddüt etmemiş, kendine güvenmiş ve adayına da inanmış, seçim kazanamazsa dahi seçim kampanyasını en iyi onun yapacağına inanan bir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısı inkar edilemez.

Her ne olursa olsun yerel seçim gündemini artık geride bırakarak vatandaşın, iş insanlarının, iş dünyasının, esnafın, çiftçinin ve işsizlerin sorunlarını içerisinde bulunduran ekonomiye hızlıca yönelmek gerekir diye düşünüyorum.

Siyaset dünyasına ve iş dünyasına buradan seslenmek istiyorum.

ŞİMDİ İŞ ZAMANI!Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz