İnsanlık ne durumda, nereye gidiyoruz,  bizi daha neler bekliyor,  nasıl bir nesil yetiştiriyoruz biraz düşünmemiz lazım artık. Bizler çocuklarımızı TV önüne oturtup en büyük yanlışı yapıyoruz aslında.  Sessiz, sakin TV veya internet  ortamında oturduğunda her şey rayında sanıyoruz . Aslında yanlışı yapmaya burada başlıyoruz. Neler izlediğini, hangi sitelere takıldığını, kimlerle sohbetlerde bulunduğuna bakmamakla asıl hatayı bizler yapıyoruz. Onları saygısızlığa, sevgisizliğe,  sapıklığa istemeden de olsa biz itmiyor muyuz sizce?  Benim çocuğum çok akıllı hiç yaramazlık yapmıyor, TV önünden hiç kalkmıyor diyerek, bilgisayarı -telefonu verirken nasıl bir canavar yetiştirdiğimizin hiç farkında değiliz. Onların saf ve tertemiz dünyasına en büyük yanlışı yapıyoruz. Oysaki onlara gereken ilgiyi ve sevgiyi versek onlarla daha fazla ve kaliteli zaman geçirsek, dünya ya birazda onların gözünden bakmayı denesek her şey çok farklı olabilir. İşte o zaman çocuklarımızı dış dünyadaki zorbalıktan pislikten korumak adına bir şeyler yapmış oluruz. Gerekli eğitimleri vererek onların hayatına güzel bir dokunuş yapabiliriz.

Ama öncelikle bu eğitimin sadece okullarda verilen eğitimden ibaret olmadığını bizlerin öğrenmesi gerekmektedir. Anne- babanın bu konularda vereceği eğitim okulda verilen eğitim ile birleştiğinde daha yararlı olacaktır.

Dünyada hiç bir çocuk tacize uğramamalı,  dövülerek öldürülmemeli, gözümüzden bile sakınıp kıyamadığımız yavrularımızın sokakta kendini bilmez pislikler yüzünden hayatları kararmamalı.  Hangi anne ister ki ekmek almaya gönderdiği çocuğunun cinsel tacize uğramasını.

Parka ötürdüğü çocuğunun gözü dönmüş sapık ruhlu insanlar tarafından zarar görmesini.

Okula gönderdiği çocuğunun bir göl kenarında, ya da ormanın derinliklerinde cansız bedeninin bulunmasını. Onun için biz ebeveynler çocuklarımıza her türlü eğitimi vermeli ve çocuklarımızla iyi ilişkiler kurarak bizlerle her türlü konu hakkında rahatlıkla konuşabileceklerini hissettirmeliyiz.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz