İyi Hatırlayın; bugünden tam 1 yıl önce bütün o kendisini “uygulayıcı merci” gören STK’LAR toplandı, basın açıklaması yaptı, “Hatay’a sahip çıkma zamanı” dedi, Yeşil alan istiyoruz dedi.  Öyle ki; 4 binin üzerinde de ıslak imza topladı. Partiler ziyaret edildi. Partilerin il temsilcileri açıklama yaptı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı, yapacağız dedi ve sonunda tünelin ışığı Ankara diyerek Meclise kadar gidilecek denildi. Bugün ise;

Sonuç; Tam 1 yıl sonra yeşil alan olsun diye demagoji üretmekten başka bir şey yapmayan siyasilerin ve STK’ların Ankara ve Meclis yolculuğu 80 Günde Devr-i Alem’in rekorunu kıramayınca Vali Bey, en somut adımı attı ve Antakya Oteli yerini Adalı Konağı Bahçesine dahil etti.  Yani herkes konuştu, konuştu, konuştu, son sözü Vali Bey söyledi.

Demek ki; Laf üretmek yerine, iş yürütmek daha kesin sonuçlar getirebiliyormuş. Hali Hazırda yeşil alan tutkunlarının şimdi ki durağı neresi olacak merakla bekliyorum. İş bilenin, Kılıç kuşananın diye bir söz var. Bu söz her şeyi özetliyor. Özellikle Hatay için.

Şimdi Soruyorum?

Bizim siyasetçilerimiz ancak ve ancak laf ürete üreten 365 günün sonunda bu yerle ilgili olarak hiçbir somut atmamanın açıklamasını nasıl yapacak? Bir de şu STK dediğimiz şarlatan veya hokkabaz grubu bakalım bu işe ne diyecek? Aynı demagoji şuan Vakıf İş Hanı için sürüyor, oradaki davayı Vakıflar Bölge Müdürlüğü kazandığında ne olacak? Kaldı ki 2009 da hazırlanan İmar Planı’nda hali hazırda Kent Meydan yerleri dururken 10 yıldır o yerleri yıkmayan ve kamulaştırmayan Büyükşehir ne yapacak?

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz