Bir süredir mizah üzerine kurduğumuz dünyayı genişletmeye karar verince insan neler buluyor neler. Haliyle hane halkının konusu gelirin 3 kat artması olunca ve haliyle Bakan Bey’e konu hakkında eleştiriler olunca bende olaya mizah katmak istedim. Gün bittiğinde Damat nasıl uyuyor diyenlere özeldir. Dikkat: İpucu içerir. (İpucu nedir? bilmeyenler için: Spoiler)

Sevgili günlük,

Bugün her zaman ki kurşun kalemden farklı olarak, altın kaplamalı kalemle yazmaya karar verdim. Yani derdimi de anlatmak istiyorum ama malum konular yüzünden anlatamıyorum. Bakan olduğumdan beri herkes üstüme geliyor. Damat öyle, Damat böyle, Damat şöyle.

Tamam, ulan. Yani bu kadar olmaz. Ben varımı yoğumu ekonomi iyi olsun diye harcıyorum. Ama beni anlamıyorlar. Bak enflasyon’da düşüyor. Her evin geliri de 3 kat arttı. Daha ne istiyorlar anlamıyorum ki?

Zaten dar gelirliyi ev sahibi yapmak içinde çalışmalar başladı. Ah işte fırsat vermiyorlar ki. Ben IMF’nin başına geçmiş olsaydım neler yapardım neler. Hele bugün başıma gelen bir olayı anlatayım sana. Beni Avengers’tan aradılar. Yok, artık! Deme, lütfen. Vallahi aradılar. Gerçi bende şaşırdım başta ama anlattıklarını dinledikçe ikna olmadım değil. Yakın zamanda uzaylılar bu kez dünya ekonomisini batırmaya gelecekmiş, benimde ekonomiyi kurtaracak ekipte yer almamı istediler. Yani şimdi ekipte eksilmeler olunca, boşluğu benimle doldurmak istiyorlarmış. Yarın için bir tekne de görüşme ayarladılar.

Bende haliyle süre istedim. Yoksa bakanlık benim içinde çok sıkıntılı geçiyor. Yok, harikalar diyarında, yok efendim ekonomi batıyor diyorlar. Ben Avengers ekibine girdikten sonra kim ne hali varsa görsün. Tası tarağı toplar, giderim. Neyse bizim hanım geliyor. Yarın yine yazarım. İyi geceler.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz