Farkında mısınız bilemem ama televizyon ekranlarında sürekli bir kaos var. Hep kötü şeyler anlatılıyor, izlettiriliyor insanlara.

Saçma sapan gündüz kuşağı programları ile dolup taşıyor televizyon kanalları. Kimin elin kimin cebinde değil. Tecavüzcüler, katiller, hırsızlar ne ararsanız var. İnsanların bütün günleri bu karamsar konularla geçiyor ne yazık ki.

Birbirini aldatan, kimden belli olmayan çocuklar, dehşet verici planlarla birbirini öldüren entrikalarla, vahşetlerle, rezilliklerle dolu bir hayat sunuluyor insanlara.

Akşam kuşağına gelince sürekli vurmalı, kırmalı bir sürü dizi kanalları meşgul ediyor. Sonunda filmlerdeki gibi canı sıkıldıkça birbirini öldüren mafya tipli insanlar türemeye başladı.

Şuan kanallarda yayınlanan çizgi filmlerde bile vurmalı kırmalı bir sürü çizgi film var. Birbirine zarar veren, kin besleyen, kıskançlık yapan kısacası, bir çocuk yetiştirirken insanların çocuklarında görmek istemeyecekleri tarzda konular işlenmekte.

Çocuklara bilim ve tarihten uzak bir sürü yayın çizgi film adı altına seyrettiriliyor. Tıpkı çizgi filmlerdeki gibi, duygusuz, kızgın, agresif ve söz dinlemeyen çocuklar yetişiyor.

Eskiden insan vücudunun işleyişini, damarları, oksijeni, alyuvarları anlatan çocuklara daha küçük yaşlarda bilimsel bilgi veren çizgi filmlerin yanı sıra, tarihin önemli olaylarını çocukların anlayacağı şekilde çizgi filmler sunan yapımlar vardı. Birbirine zarar vermeyen, sevgiyi, şefkati anlatan yapımlardı bunlar.

Tabi sadece çizgi filmler değil, bununla birlikte çocuklar için özel olarak hazırlanan yapımlarda vardı. Ve hiçbirinde çocuklara kötü örnek teşkil edebilecek bir şey yoktu.

Ama günümüzde, çocukluktan başlayıp, yaşlılara kadar yapılan yayınların çok büyük bir oranı hüsran ne yazık ki. Böyle yapımlarla insanların depresif, yorgun, kızgın, kindar, acımasız vs. olması beklenmez de ne beklenir acaba?Kategoriler

hasiltogel.xyz