Gündelik hayatımızda, birçok kural dışı olaya şahit oluyor veya kural dışı hareketlerin beraberinde getirdiği sorunları birebir yaşıyoruz.

‘Dertsiz başıma, dert açmayayım’ diyerek örtbas ettiğimiz, polise intikal ettirmekte geri kaldığımız her sorun toplumu biraz daha geri götürüyor ve suça yönlendiriyor.

Kural çiğneyenleri, hak ihlali yapanları, neden adalete şikâyet etmiyoruz?

Neden, kamu düzenini ve vatandaşın canı, malı ve temel hak ve özgürlüklerini korumakla görevli, yasa uygulayıcı bir çeşit kamu görevlisi olan polisten kokuyoruz?

Güvenlik güçlerinin dışında, adalet dışında bizim haklarımızı koruyacak kimsemiz yok bilesiniz!

Burası bir adalet ülkesi ve kurallara uymayan kim varsa, bunun bedelini öder. Er ya da geç öder, çünkü devletin yanında hiç bir şey unutulmaz, hiçbir şey gizli kalmaz.

‘Aman ne olacak’, ‘Bir defadan bir şey olmaz’, ‘Burada beni kim görecek’, ‘Unutuldu gitti’ dediğiniz ne varsa unutun! Çünkü onlar sizi sadece o anlık tesellinizdir.

Adalet bir gün tecelli eder ve hak ettiğiniz neyse onu görürsünüz. Bu yüzden polisten, jandarmadan, güvenlik güçlerinden… Korkmayın, çekinmeyin, onlara sorunları, kural ihlallerini, yasa dışı olayları aksettirmekten imtina etmeyin!Kategoriler

hasiltogel.xyz