Büyümek

Nesnesiz eylem

Organizmanın bütününde ya da bir bölümünde ya da bir bütünün bir bölümünde boyutlar artmak, eskisinden daha büyük bir duruma gelmek.

"Diktiğimiz çiçekler çabuk büyüdü"

Gelişmek, yetişmek.

"O, küçük bir köyde doğup büyümüştü"

 Büyümek hepimizin hoşuna gider. Kendi kararlarımızı almaya, arkadaş ve çevremizi seçmeye de başlarız büyüyünce, fikirlerimiz değişir ve gelişir. Peki ya düşüncelerimiz? Düşüncelerimize bakıyor muyuz hiç, onlar ne âlemde diye? Yoksa onlar; biz daha doğmadan önceki amcamızın, dedemizin halamızın; en kötüsü komşu çevremizin düşünceleri mi?  Peki, evet diyen sevgili arkadaşlar. Onların kıyafetlerini bir giydiğinizi düşünün. Onların yaşadığı eski evleri kullandığınızı düşünün. Hayır diyorsunuz değil mi? Çünkü ya eskimiş ya da size uymayacağını görüyorsunuz. İşte tam da bunu anlatmaya çalışıyorum sizlere.  Tam bu konuda farkındalık yaratmak istiyorum. Çok geç kalmadan ve kendinize daha fazla haksızlık etmeden bırakın kim ne diyecek, kim kızacak, kim üzülecek! Kendi tarzınızı oluşturduğunuz gibi, kendi düşüncelerinizi de oluşturmanızı önermek istiyorum. Daha çok mutlu olacaksınız ve çevrenize mutluluk dağıtacaksınız.

Sevgili esnafımız, işverenimiz, özel sektör yönetici ve yetkili personellerimiz sizler nasılsınız? Siz bu hareketsizliğe farkında olmadan sebep olduğunuzu biliyor musunuz? Evet siz sebep oluyorsunuz.  Müşterinizin sizden memnuniyet derecesini ölçtünüz mü hiç? Bunu merak ettiniz mi? Hizmet sektöründeki yeterli elemanların yokluğu sizin dikkatinizi çekiyor mu? Hepimiz bir ağızdan ‘’ bana ne, sana ne, dersek memleketi ben mi? Sen mi? düzelteceğiz dersek , sorumluluğu karşımızdakine atarsak nice  olacak bu halimiz !!!!

İşyeri kiraları almış başını gidiyor. Vergiler ve Sigorta primleri aynı şekilde. Peki Personel?  Personele ya iyi maaş veremiyoruz ya da iş beğendiremiyoruz. İşçi haklı. Siz işveren olarak kendi işyerinize erken gelirseniz, Temizliğe ve müşteri memnuniyetine önem verirseniz; elemanlarınız sizleri örnek alarak çok iyi personel ve geleceğin çok iyi işverenini yetiştirmiş olursunuz.

MÜŞTERİ ŞİKÂYETLERİ

Sizden ve hizmetinizden şikâyet eden bir müşteri olursa kendinizi o gün çok şanslı sayacaksınız. Onu davet edin çay, kahve ikram edin ve onu can kulağıyla dinleyin. O sizin göremediğiniz eksikliklerinizi tespit eden ’’ÜCRETSİZ PERSONELİNİZDİR. SİZE HİZMET SUNUYOR FARKETTİNİZ Mİ?  Hani,

BÜYÜMEK NE GÜZEL ŞEY  Demiştik ya;

İşte bu şikâyet, beklenti ve temenniler sizin ve işlerinizin kalıcı olmasını sağlayan çok değerli etmenler olacaktır.

İYİ ÇALIŞMALAR, BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz