Dünyamız bilinmeyen ve ucu karanlık bir yöne hızlıca gidiyor gibi görünse de durum bana çok umut verici geliyor.

Ben dünyaya kadın gözüyle bakıyorum. Dünya ve doğa kendini yeniler diye biliyorum. Doğa yaratıcıdır. Kadın da öyledir. Her zifiri karanlığın ardından gün doğmaz mı ki?  En şiddetli kış şartlarından sonra yazın doğacak güneşin umuduyla içimizi ısıtmaz mıyız?  Peki, Güneş Işık vermekten vaz geçer mi? Yağmur yağmaktan, Deniz dalgalanmaktan, ağaçlar oksijen vermekten vaz geçer mi? Doğa; Ulu yaratıcısının emirlerini harfiyen, hiç aksatmadan, tereddüt etmeden, ayırım yapmadan bütün dünya varlıklarının hayatını idame etmesi için gereğini yapıyor. İnsan vücudu da doğal yaradılışı gereği bütün fonksiyonlarını yerine getiriyor. Kadın ve Doğa buraya kadar tamam.

Peki Erkekler;

Tarihe baktığımızda erkekler kızları canlı canlı gömüyorlardı. Sonra Eşya muamelesi gösterdiler. Kadınların insan olma hakkını kazandığı zamanı ben ilkbahar olarak değerlendiriyorum.  Son ülke olarak Suudi Arabistan bile uyandıysa bu derin kış uykusundan? Nasıl olur da içim kıpır kıpır olmaz?  Güneş doğmak üzere diye düşünüyorum.

 Günümüzde erkek egemenliğinin hâkim olduğu alanlara birlikte bir göz atalım mı isterseniz?

Savaşları yapan ERKEKLER

 Kadınları korkutan ERKEKLER

Çocukları ürküten ERKEKLER

Doğayı tahrip eden ERKEKLER

Kadınlar erkekler için; Anne, kız, abla, bacı, teyze, yenge, eş olmasına rağmen bu günümüzde bile kadın canlı canlı gömülmekten kurtulamamıştır. Çünkü özgür olmayan kadın ölü kadın demektir.  Ben buradan yazıyorum. Bu yeryüzünün problemlerinin bitmesinin tek yolu, kadınların yaşam alanlarının düzeltilmesi yolundan geçer. Evet, sevgili erkekler sizin adınıza çok seviniyorum.  ‘’Zararın neresinden dönseniz kardır’’. Şiarıyla daha fazla bu evrene zarar vermeden ve daha fazla zaman kaybetmeden kadınlarla ve doğayla barışma yolunu seçmenizi öneriyorum.

 Doğa = Kadın = Yaratıcı, doyurucu, fedakâr, cefakâr, sınırsız kaynak sağlayıcı; bunca zarar vermelerine rağmen hem doğa hem kadın bu erkeklere hala verici ve en önemlisi affedici olabilmektedir. Bu günümüzün zor şartlarından erkek ağırlıklı egemenliği sorumlu tutuyorum, ama kadınların uyanması, bilinçlenmesi, örgütlenebilmesi, gidişata el atma hamlelerini oluşturması benim içimi güneş gibi ısıtıyor.

Erkeklere düşen en zor ve en ağır görev; sorumluluklarının bir bölümünden vaz geçmesi ve kadınlara devretmesidir. Belki size çok zor ve çok ağır gelecek ama paylaşmayı tercih edeceğinizi biliyorum. Doğayı ve Dünyayı anlamak ve yönetmek için kadın gözü ve kadın şefkati şarttır. Haydi, erkekler ayağınıza gelen bu fırsatı iyi değerlendirin ve kadınlara fırsat verin, biraz soluklanın. Kadınlar görev almaya hazır bekliyorlar. Hem de sizin için.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz