Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgına karşı başlatılan mücadelenin neresindeyiz?

Bunu hiç düşündünüz mü?

Bence sorumluluk taşıyan her insan bu soruyu kendine sormalı. Çünkü kendimizin ailemizin, en önemlisi de tüm toplumun sağlığından teker teker hepimiz sorumluyuz. Herkes sorumluluğunu yerine getirip bu illetle mücadelede kendi safını belirlemeli.

Bana bir şey olmaz. Nasıl olsa bir gün hepimize bulaşacak. Düşünceleriyle gevşeyen Koronavirüs mücadelede ülkemizin geldiği son durumu ortada, Günlük vefat sayıları 17’lede düşmüşken şimdi 74’de çıktı. Son 6 ayda ülkemizde kaç kişi hayatını kaybetti biliyor musunuz?

Tam 7 bin 785 vatandaşımızı kaybettik.

Günde 74 kişi kaybediyoruz, toplam vefat eden sayımız 10 bine dayanmış ama içimizdeki sorumsuzların sayısı hiçte az değil. Maske takmayarak önce kendisinin, sonra ailesinin sonra da toplumun sağlığını tehlikeli sokan o sorumsuzlar aramızda gezmeye devam ediyor.

Hatta şimdi ne moda biliyor musunuz?

Maske takmayıp polisle karşı karşıya gelmek. Takmıyorum lan deyip polise kafa tutmak. Yada sen benim kim olduğumu biliyor musun diyerek polise dayılanmak.

Ne oluyoruz anlamadım.

Sizin derdiniz ne arkadaş?

Amacınız nedir. Bu canavarları birilerinin durdurması lazım. Tüm toplumun sağlığını riske atan, buda yetmezmiş gibi polise kafa tutup, hatta saldıran, saldırıya yeltenen bu canavarın artık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarını istemiyoruz. Bunlara bir yaptırım getirilmeli ve para cezasının dışında bir ceza verilmeli…

Benim nazarımda bırakın kendi sağlığını toplum sağlığını hiçe sayan, herkes canavardır ve bu canavarların bir an önce durdurulması gerekiyor.

Şimdi oturun sadece 1 dakikalığına düşünün, hasta sayımız bin 500’ü geçmiş, günde 75 insanımız ölüyor, son 6 ayda 785 kişi hayatını kaybetmiş. 

Özellikle maske, mesafe kurallarına uymayanlara söylüyorum. Bu rakamlar sizin için hiçbir şey ifade etmiyor mu? İnsanımız ölüyor ya insanımız. Siz hala hava çok sıcak, bana bişey olmaz, zaten bir gün hepimiz Covidli olacağız diye ortalıkta dolaşıyorsunuz.

Yani canını ortaya koyarak salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının emekleri sizlerin umurunda değil. Ölen onlarca insan umurunuzda değil.

 Tabi bizde ateş düştüğü yeri yakar diye bir söz var. Tabi ki umurunuzda olmaz. Belli ki sizlerin yuvanıza ateş henüz düşmemiş. Bu yüzden maske  takmıyorsunuz, bu yüzden sağlık çalışanlarının emeklerine saygı duymuyorsunuz, bu yüzden insanlar8ın hayatını tehlikeye atıyorsunuz.

Polise kafa tutup sen benim kim olduğumu biliyor musun? Diye sorabiliyorsun. Ben sana kim olduğunu söyleyeyim mi arkadaş sen bir CANAVARSINKategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz