Türkiye de son zamanlarda taciz, tecavüz, intihar, cinayet sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Basına yansıyan verilere dayandırılarak yayınlanan haritaya göre, 2016 yılında 2 bin 720 bireysel silahlı olay, ulusal ve yöresel medyaya yansıdı. Bu olaylarda, 2 bin 56 kişi öldü, bir kısmı ağır bin 961 kişi de yaralandı.

Bize ne oluyor hangi ara bu hale geldik?

Sınavı kazanamayan ya da istediği yapılmayan küçücük çocuklar hayatından biranda vazgeçiyor. Para için anne çocuğunu evlat anne babasını gözünü kırpmadan öldürebiliyor. İçimizde ne Allah korkusu ne de utanç duygusu kalmamış.

Ben bunu yine evimizin içine soktuğumuz televizyon programlarına bağlıyorum. Dizilerde intikam, aşk, ihtiras bu sloganlarla serüven başlatılıyor. Eskiden dizlerde filmlerde töre cinayetlerini işlerdik en kötü…

O da amaç töreyi kaldırmaktı. Ama şimdi dizilerimizde filmlerimizde modern evler, eğitimli insanlar, son sistem araçlar var. Bununla yetinmeyip daha fazlasını isteyen şımarık çocuklar aşkı için her türlü pisliği yapan ebeveynler var. Sevgili ibaresi o kadar genişlemiş ki anne babaların sevgililerin olması bile normal geliyor bize. Gençlerimiz elden gidiyor farkında değiliz.

Lüks hayat istemeleri ve bu uğurda her şeyi yapmalarını normal gösteren her türlü programdan uzak durmalı derim. Hayatın onlara her zaman güzel fırsatlar mucize tesadüfler sunmayacağını öğretmeliyiz ki gençlerimiz hayattaki her zorluğa karşı kendilerini hazırlayabilsinler…Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz