Her yerde millet birbirini kandırma derdinde. Konu para oldu mu, vicdanlar ne yazık ki ölüyor.

Her gün aynı güzergahtan binip, aynı güzergahta indiğim yerde farklı ücretler alan minibüs şoförlerine sesleniyorum. Vicdanınız bu yaptığınızı kabul ediyor mu?

Samandağ’dan Antakya’ya ya da tam tersi istikamet giden biri beş tl yol ücreti ödüyor. Ama daha kısa mesafelerde fiyat tarifesi haliyle değişiyor.

Siz daha kısa mesafe gitseniz bile bazı kurnaz beyinli şoförler sizden tam ücret alıyorlar. Bunu farketmezseniz sesleri çıkmıyor. Ama farkedip konuşursanız, hiç konuşmadan size para üstünü veriyorlar. Tabi bunu bütün minibüs şoförleri yapıyor desek kesinlikle yanlış olur. İşini hakkıyla yapan ve başkasının parasında gözü olmayan minibüs şoförlerini bu yazıklarımın içine almıyorum tabi.

Bütün yazdıklarım vicdanını köreltenler için. On kuruş eksik yol ücreti verdiğiniz zaman homurdanan, yetmezmiş gibi arkanızdan konuşan bu kişiler sizde elli kuruş ya da bir lira fazla para alıyorlar.

Bazıları diyebilir kontrol edin diye. Zaten kontrol etme şansımız olduğu zaman kontrol edip para üstünü istiyoruz. Ancak, iş çıkışı bütün bu güzergahı ayakta itiş kakış gittiğimiz zaman haliyle yol ücretini inerken ödüyoruz ve kendimizi o sıkışıklıktan dışarı atmak için kontrol etmiyoruz para üstünü.

Biraz vicdan diyorum. Başka da bir şey demiyorum.

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz