Bilgisayar çağını geçip uzay çağına geldiğimiz bu günde, bilgisayar görünce affallayan sanki uzay istasyonu konsolu görmüş veya uzay mekiği uçuracakmış gibi bilgisayar kullanan kişilerle karşılaşmak beni şaşırtıyor.

Geçen bir arkadaşımla konuşurken, çekine çekine “Bana bilgisayar kullanmasını öğretir misin?” dedi. Önce durup baktım, aklımdan ciddi mi değil mi diye düşündüm, bilgisayar kelimesini kullandı ama bir programdan mı bahsetti diye bir kez daha düşündüm.

Başka bir yerde iken bir arkadaşta yeni bilgisayar aldığını ama daha kullanamadığını söyledi. Ki onu açıp kullanmak çocuk oyuncağı olmalı aç kullan dedim, ya bozulursa diye bir cevap aldım. Halbu ki bilgisayarı bozmak zordur, bilgisayar bozulsa da geri almak kolaydır.

En tuhafıma gidenler arasında, sen gel bilgisayar mühendisliği bölümünde öğrenci ol ama bir facebook profilin olmamasını geçtim onu açmasını bilmemek daha tuhaf. Zaten o arkadaşta bölümü ikinci yılında bıraktı.

Bilgisayar öğle bir icat ki, insan açıp kullanmaya başlasın gerisi tıkır tıkır gelir.

Onu kolay kullanmak ve hızlı öğrenmek için tasarlanmış bir cihazdır.

Hani ben şöyle tarif ediyorum. Bilgisayar insanla öğle bir etkileşim halinde ki görsel bir dille koşuyor gibi. Bir programı ya da dosyayı silmek mi istediniz.

Çöp kutusu şeklinde sembol sizinle konuşuyor gibi buraya at , attıklarında burada ha geri alabilirsin diyor. Bundan dolayı da geri dönüşüm kutusu adını alıyor.

Yanlış bir işlem yapabileceğini bile düşünmüşler. 

Bu dosyaları silmek istediğinize emin misiniz diye bile soruyor. BİLGİSAYARLAR KONUŞUYOR!!!

,Adamlar tasarlarken düşünmüş ve hayata geçirmiş, bu cihazları insanların kullandığını bilerek evrensel bir cihaz olsun demişler.

İlk karşılaştığında açıp kullansın, kullandıkça geliştirişin bile.

Bilgisayarı kullanmaktan çekinmeyin, belki de topluma yada dünyaya katkısı olacak bir icatta niye sizde keşfetmeyesiniz.!

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz