BAYRAM: Sevinç, Mutluluk, Huzur, Güven, Saygı, Paylaşım gibi; Kişiye göre örnekleri çoğaltılabilecek güzel anlamlar taşır.  Gördüğünüz gibi sadece iyi niyet ve pozitif duygular içermektedir.

         İNSAN: Akıl, Fikir, Zikir, İnanç, İman, duygularını taşıyan varlıktır.

         Buraya kadar yazılanlar ve söylenenler hepimizin ortak temennisi ve beklentisidir.  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi şiarıyla büyüyen ben, şu aşamaya gelene kadar, nerede bir karanlık gördüysem ‘’IŞIK’’ yakmaya çalıştım. Yaktım veya başkalarının da ‘’IŞIK’’ yakma yetileri (  insanda doğal olarak bulunan, bir şeyi yapabilme gücü, doğal yatkınlık.)  olduğunu görmelerine vesile oldum. Yani bilgimi kendimce paylaşmaya çalıştım ve çevreme faydalı olmak için uğraş verdim. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır ve hayırlı olup insanlara hizmet mahiyetini taşır.  Şimdi asıl meseleye gelelim. MUTLU BAYRAMLAR, BAYRAMIN KUTLU OLSUN, İYİ BAYRAMLAR DİLERİM VS. kuru kuruya tanıdık veya tanımadık herkese elektronik mesaj atıyoruz ve iş yaptığımızı sanıyoruz! Peki, insanlar bir araya gelebiliyor mu? İnsanlar insanlardan korktuğu kadar; ne sel felaketinden ne de depremden korkmuyor bu günümüzde.

           KORKU:  Gerçek bir tehlikenin ya da bir tehlike olasılığının, düşüncesinin uyandırdığı kaygı ve endişe duygusu

            Bak gördün mü? Bayram olması gereken günü ne hale getirmişsin, İnsan kardeşin için. Hani biz kardeştik? Hani Allah’a hayırlı kul olmak için ibadet ediyorduk? Sen bu cennet dünyayı bozmak ve karartmak için gece gündüz tahribat yapacaksın cehenneme çevireceksin, ondan sonra öbür dünyada cenneti talep edeceksin? Allah aşkına sen buna inanıyor musun?

             Sana bir şey soracağım.

              Reddettiğin dinlerin kitaplarını okudun mu? Kendi inandığın dinin kitabını okudun mu?  Toplumun Evrensel ileri gelenlerinin fikirlerini ve önerilerini merak ettin mi? Araştırdın mı?

           Okumadan, görmeden, bilmeden, dinlemeden nasıl oluyor da iddialı fikir yürütebiliyorsun ki? Bak hiç dayanağın da yok. Bu dünyaya kısıtlı bir zaman dilimi için geldik hepimiz. Mal mülk, dünya, yeryüzü ve gökyüzü senin olsun.  Öbür tarafa giderken herkesi ve her şeyi bırakıp gidiyorsun değil mi? Peki zamanını boşuna harcadığının farkında mısın? Allah sana bu kadar güzel nimet vermişken ne kullanıyorsun ne de başkalarının kullanmalarına müsaade ediyorsun. HAYIR yapamıyorsan HAYIRSIZLIK yapıp engel olma bari!

 Buraya kadar itirazın var mı? Varsa düzelt ve otur kendine sor!

 Ben bugün ALLAH için ne yaptım?

Ben bugün KENDİM için ne yaptım?

BAYRAMLAR İYİ GEÇSİN DİYE BEN IŞIK YAKTIM. SED DE IŞIK YAK  JKategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz