Kolay gibi görünse de zor geçeceği çok belliydi Kocaeli Birlik maçının. Kaybedecekleri birşey yoktu. Geçtiğimiz yıllarda boşa harcanan paralardan sonra ekonomisi sarsılan Körfez ekibi genç bir takımla mücadele ediyor. Mücadele gücü yüksek fakat kapasitesi belli bir takımdı.

İlk devre oyunun mutlak hakimiydi Hatayspor. Kaçan goller içeri girse ilk yarıda farka gidebilirdik. Ancak ikinci yarı için aynı şeyi söyleyemeyiz. İkinci yarı biraz şanslı olmasak, Kocaeli burdan puanla dönebilirdi. Sanırım bu da konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandı. Bu tür maçlar kaderimizi belirleyecek o açıdan daha dikkatli olmalı ve her maça aynı ciddiyetle bakmalıyız.

Hatayspor cumartesi günü ideal kadrosuyla sahadaydı. İlerde Taha tek oynadı. Bu tür maçlarda özellikle sahamızda çift forvetle oynamamız gerektiğini yine söylemeden geçemeyeceğim. Hatayspor sahasında iki santrforla oynadığı zaman rakipleri nefes bile alamıyor. Ayrıca Yılmaz'ın cezalı olması ve Selçuk'un sakatlanarak sezonu kapaması bu taktiğe davetiye çıkarıyor. Bence çift santrforla oynasaydık Kocaeli takımı çok erken çözülebilirdi.

Şampiyonluk yolundaki rakiplere baktığımız zaman kolay kolay puan kaybetmediklerini görüyoruz. Bu yüzden artık daha da konsantre olmalı ve hata yapmamalıyız. Ciddi adaylar var, ve en az hata yapan ipi göğüsler.

Puan durumundan da belli olacağı üzere Hatayspor ligin en az gol yiyen iki takımından biri. Evimizde bu sezon hiç gol yemedik. Bu ciddi bir başarıdır. Aynı başarıyı hücum hattında da gösterebilirsek bizi kimse tutamaz.

Dost acı söyler. Hatayspor bir takım oldu. Bunda İlhan hocanın emeği büyük. Oyuncular karakterli ve inançlı. Ancak mevcut kadro şampiyonluk için yeterli değil. Mevki belirtmeme gerek yok bunları İlhan hoca da görüyordur ama Hatayspor şampiyon olmak istiyorsa bazı hatlarını güçlendirmeli ve takıma direkt katkı sağlayacak iki, üç oyuncu alınmalıdır. Ayrıca Hatayspor'a katkı sağlayamayan bazı futbolcu kardeşlerimizle de yollar ayrılmalıdır.

Hatayspor camiası şampiyonluğu hedefliyor ve şehir buna aç. Ama bakıyorum, maç cumartesi de olsa pazar da olsa stad dolmuyor. Liderin bir puan gerisinde olan ve şampiyonluk mücadelesi veren bu takım dolu tribünleri hakediyor. Bu tablo Hatay'a yakışmıyor. Maça bile gelmeden takımı eleştirip çeşitli iftiralar atanlar var. Ayıptır ayıp . Sen önce maça gel görevini yap. Takım gereğini yapmazsa sezon sonu konuş kardeşim. Hem maçlara gelme hem eleştir yorum yap. Bu nedir ya? "Ne verdin ki ne bekliyorsun " diye sorarlar adama.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz