Sosyal medyada, ekranlarda bir linç kampanyası aldı başını gidiyor. Söylemediği lafları söylemiş gibi gösteren ve bunun doğruluğunu ispatlamadan yayınlayan bazı yayın organları.

Yalan yanlış söylemlerle lekelemeye çalışılan biri. Ve bu uğurda işine, ünvanına saldırılan ve farklı yönlere çekilerek kurban edilmeye çalışılan bir sanatçı.

Olay doğru veya yanlış. Araştırılır. Doğru ise sonuna kadar peşi bırakılmaz. Ama yalan- yanlış bir olay ise, bunun bir yalandan ibaret olduğu da anlatılmalıdır.

Şahitler bile olayın bir yalandan ibaret olduğunu söylerken, kişi üzerine oynanan oyunun bu kadar dallanıp budaklandırılması gerçekten trajikomik bir durum.

Ama bazıları gerçekliği ispatlanmadan o kadar çok inanmışlar ki, neredeyse terörist ilan edecekler. Gerçi bu olayın bir benzerini daha öncede yaşadık. Tabi yalanı söyleyen kişi, ortamdaki kameraları hesap etmemiş olacak ki böyle bir yalana başvurdu.

Amaç, ortalığı karıştırmak. Tabi daha sonra bu olayı gözüyle gördüğünü iddia eden bazı kişilerde çıktı. Ve bunu televizyon ekranlarında bizzat anlattılar. Tabi gerçek ortaya çıktığı zaman sus-pus olmayı tercih ettiler.

Şuan gündem de olan olayın neredeyse bir benzeri. Bazı gazetecilerde doğruluk payını araştırmadan ve hiç tereddüt etmeden karalama kampanyasına ortak oldular.

Gazeteci tarafsız olmalıdır. Emin olmadığı, doğruluğu kanıtlanmamış bir olayı, kendinden emin bir şekilde kullanmamalı. Bir başkasının hayatını, kendi çıkarlarını düşündüğü için kaydırmamalı. Bir tarafa kaymamalı.  Ama kanıtlarla emin olduğu bir şeyin arkasında olmaktan da geri durmamalı. Sadece gerçeği anlatmalı ve gerçeğin peşinde koşmalıdır.  Ama bunlar sadece gerçek gazeteciler için geçerli tabiki.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz