Güngören Belediyesinde yaşananlar bize dış güçlerin neleri kurguladığını bir kez daha gösterdi. Zaten o dış güçler yok mu? Her yerdeler. Onlar yüzünden adım atmaya korkar hale geldik. Birde boş durmuyorlar. Her belediyede ajanları var, operasyon düzenleyip, geleceğin New York’u olacak Güngören’e malum “mağdur şahıs” üzerinden operasyon düzenliyorlar. Böylelikle Belediye Başkan yardımcısından kurtulmuş ve küresel sistemi kurtarmış oluyorlar.

Allah Allah!

Şimdi bu küresel sistemin “mağdur şâhısı” olayı kapitalizmden, kooperatife kadar indirgeyince benimde dikkatimi çekti. Yani bu kapitalist sistemin burada ne iş var diye sormaya başladım. Bulduğum ipuçları bize bazı gerçekleri tüm çıplaklığıyla gösterdi.

O gün, belediye çalışanının oturması için verilen koltuğun ya da sandalyenin yerli ve milli olmadığı ortaya çıktı. Olacak şey değil. O koltuğun yerli ve milli olması gerekirken, bir araştırma sayesinde yurt dışından geldiği, gönderenler Dış Mihraklar olduğunu öğrendim. Bununla bitti mi? Hayır.

Belediye çalışanını cezalandıran “Kapitalizmin Mağdur ettiği Şahıs” bu olayların bir kitap yüzünden olduğunu hatta sisteme karşı yeni bir sistem ürettiği için bu durumu yaşadığı ortaya çıktı. Konu ne peki? Faizsiz Ekonomi.

Allah Allah!

Şimdi tabi faiz ve kapitalizm birbirlerinin genomlarını oluşturunca bu mağdur edilen belediye başkan yardımcısı bunu ortasına çomak sokmak istemiş, başına bu işler gelmiş. Kitabı Cumhurbaşkanı’ da okumuş. Yani Cumhurbaşkanı’nı korumak lazım. Bir kitap yüzünden şimdi durduk yere, değil mi?

Ayrıca video veya fotoğrafın çekildiği kareyi çeken cep telefonu da yerli ve milli olmayınca bu şahsın söyledikleri kendi içinde tutarlı hale gelmiyor da değil. Şimdi koltuk dışarıdan, olayı görüntüleyen makine dışarıdan… Şüpheleniyor insan, bu dış mihraklardan ve Kapitalizimden. Ha arada konu komünizme kadar geldi ama ona hiç girmeyelim.

Benim kanaatime gelecek olursak, bu arkadaşın yani kapitalist sistem tarafından mağdur edilen arkadaşın bir gün bile starbucks’a gitmediğini düşünüyorum. Yani gitmiş ise bile yanlışlıkla olmuştur. Öte yandan bu arkadaş yerli ve milli olmayan bir şeyi kullanmaz, çünkü bunun dışındakiler zaten o kapitalist sistemin birer parçası.

Bu kapitalist sistem tarafından mağdur edilen, zavallı arkadaşın korumalığını yapmaya meyilli olan AK Partili değil, AKP’li zihniyetlerde de aynı mağduriyet söz konusu. Hepsi sisteme savaş açmış, hepsi sistemin hedefi olmuş.

Allah Allah!

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz