Bir kulüp düşünün, 1. Lige çıktığı ilk sezon Play-Off oynayan, finalde süper ligin kapısından dönen. Ziraat Türkiye kupasında Galatasaray gibi bir deve kök söktüren. 1. Ligde mücadele ettiği ikinci sezonda da Akhisar, Bursa, Erzurum gibi süper lig görmüş kulüplerin 5 puan önünde liderliğini sürdüren.

Bu performansı göstermek kolay değil. Bunun için inanç lazım, mücadele lazım. En önemlisi de istikrar lazım.

Evet Hatayspor, iki sezondur göstermiş olduğu inanç, mücadele ve istikrarla bütçesi kendisinden kat kat fazla olan kulüplere fark atmış durumda. Ama eksik bir şeyler var. Bu bizde hep oldu. Kümede kalma mücadelesi verirken de şampiyonluğa oynarken de… ne yazık ki oldu.

Boluspor maçında tribünlere baktım 5 bin kişilik stad dolmamış...

Sokaklara, caddelere bakıyorum, tek bir Hatayspor bayrağı bile yok… Hatayspor lider ama şehirde o hava yok. Bu nasıl iş. Anlamakta zorluk çekiyorum. Oysa bir kulübün lokomotifi temsil ettiği şehridir.

Eskişehir gibi mesela.. Adamlar küme düşüyor ama taraftarı bir gün bile yalnız bırakmıyor. Arkalarında itici güç. Genç kadroları ile umulmadık puanlar alıyor.

Hatayspor kazanıyor ama 3 bin kişiyle…Bizim hep bir tarafımız eksik.

Tamam istenmeyen şeyler olabilir. Tepki de gösterebilirsiniz. Ama giden gitti, gittiği yerde de kral oldu. Gelene sahip çıkmak lazım. Kulübe sahip çıkmak lazım.

Nerede bu her zaman şehrin lokomotifi olduklarını söyleyen STK’lar, belediyeler.  Bordo-beyazlı renklerle süsleyin şu şehri. Bu takım Hatay Büyükşehir Belediyesinin değil. Tüm Hatay halkının.

Beğenirsiniz yada beğenmezsiniz. Hatayspor, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın önderliğinde başarılarıyla tavan yaptı. Zirveyi gördü ve haftalardır zirvede.

Siyaseti bir kenara bırakın. Hatayspor’dan bahsediyoruz. Bu takım süper lige çıktığı anda Hatay kazanacak. Milyonlarca liraya yapılamayan tanıtım Hatayspor sayesinde bedavaya yapılacak.

Artık bu eksiği bitirin, dargınlıkları, çekememezliği bir kenara bırakın. İktidarı muhalefetiyle Hatayspor çatısı altında birleşin. Evet biliyorum şu siyasi konjektörde bu söylediklerim çok zor ama, Gaziantep gibi bir olun birlik olun.

Zor ama bunu yapın.. Hatay’ın bir nefese bir mutluğa ihtiyacı var. Spor her zaman birleştirici olmuştur. Maç günleri ilçelerden futbolsever taşıyın getirin, sizde milletvekilleri olarak, 15 ilçenin belediye başkanları olarak her zaman tribünde el ele, yan yana oturun. Spor siyasetin çok üstünde bir kurum. Çünkü Hatay gibi gelişmekte olan illerde yaşayan insanların sosyalleştiği nadir yerlerden biri. Her türlü siyasi partiye sahip insanların yan yana oturup aynı renklere gönül verdiği bir arena..

Bunu yapın bu şehrin bu birlikteliğe ihtiyacı var.

Hatayspor’a gelince…Teknik Kadro ve futbolcuları ayakta alkışlıyorum. Adım adım şampiyonluğa doğru gidiyoruz. Bayram Toysal ve öğrencileri bir olmuş, birlik olmuş, kenetlenmiş, başarıdan başarıya koşuyorlar.

Boluspor karşısında da müthiş bir galibiyet aldılar. Mirkan’ın yokluğunda Hamza attığı iki golle her zaman göreve hazır olduğunu bir kez daha gösterdi. Selim, Caner kendilerine gelmişler. Boluspur’un tozunu attılar. Kaptan Mesut her zamanki gibi.. Hırsı ve oynadığı futbolla sahanın lideri, Quali Haetayspor’ui kanatlandırdı. Sahada kötü olan kimse yoktu. Galibiyeti annelerinin ak sütü gibi hak ettiler.

Son söz…Adım adım şampiyonluğa gidiyoruz… Uyan artık Hatay, uyanda takımına sahip çık…



Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz