Önceden ne güzeldi değil mi? Vatandaşların kaldırımları tıka basa doldurduğu, fener alaylarının yapıldığı, çocukların ellerinde Türk Bayraklarıyla mutlu olduğu o çocukluğumuzun 30 Ağustos’u.

Aradan geçen zamanda maalesef her önemli günde olduğu gibi bugüne de siyaset karıştı. Ordu’nun gururlanacağı en önemli günlerden biri olan bugün de siyasi vesayetle beraber sadece Protokol Bayramı’na dönüştü, halk uzaklaştırıldı.

Kimilerine göre hatta kimi Yandaş! a göre bu olması gerekendi. Evet, Ordu ile Halkın bağı, halkın orduya olan düşkünlüğü ve Asker-Toplum, bağı bir şekilde zayıflatılmalıydı. Tamamı değil ama 30 Ağustos’ta bu sürecin bir parçası oldu. Neymiş efendim Ordu çok ön plana çıkıyormuş. Bu söylemek Çiğiltepe’yi alamadığı için intihar edecek kadar onurlu olan Albay Reşat’a haksızlık olmaz mı?

Kim kaldı dimi Kurtuluş Savaşı’nı hatırlayan? Boş ver nasılsa siyasi vesayet başka bir şeyi onun yerine koyar. Ya da düşmanın Afyon’dan çekilirken kaç kızımıza tecavüz ettiği, kaç köyü yaktığı, kaç çocuğu öldürdüğü…

Halk bunların karşısında hiç taviz vermeden İzmir’e ilerleyen şanlı ve kutlu orduyu tabiî ki ancak böyle bir günde kutlayabilir. 30 Ağustos Zafer Bayramı aslında halkın ordusuna bir teşekkürüdür. Ama bu teşekkürü çeşitli sebeplerle halkın elinden alıp, aralara set çeken, güvenlik kisvesini abartan ve maalesef halkı sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan uzaklaştırıp, 30 Ağustos Protokol Bayramı’na dönüştüren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Dipnot: Bu yazı hiçbir dış mihrak, üst akıl, evanjelistler, terör örgütleri, Makus tarih tutkunları, Silahsız Cemaat’in katkılarıyla yazılmamıştır. Tabi anlayana.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz