Hepimizin bildiği üzere Korona vakası sonunda gazetemizi de etkiledi. 30 Nisan’a kadar haftanın iki günü yayın yapacağız. Bu yüzden köşe yazılarımda biraz birikmiş konulardan olacak. Ama ana başlıkları kısa kısa tutmaya bu süre zarfında özen göstereceğim.

30 Nisan tarihine kadar her pazartesi yazılarımı hem gazetemizde hem de internet sitesinde görüntüleme şansınız olacak. Şimdi başlığa dönecek olarak 3 ana konu üzerine 3 başlıklı sorun yazısına odaklandım. Birincisiyle başlayalım.

BASIN AÇIKLAMA KOTALARI

Bildiğiniz üzere Korona’dan dolayı vakalar, açıklamalar, tedbirler sürekli gündemde ve dakika dakika konuşuluyor. Sağlık Bakanı bir yandan, İçişleri Bakanı bir yandan, Damat bir yandan, Tarım ve Orman Bakanı bir yandan, Cumhurbaşkanı bir yandan açıklamalar yapılıyor. Bu korona vakasından ötürü her biri birbiriyle benzer ama birbirinden haberi olmayan açıklamalar yapıyor. Tüm bu açıklamaların sonucunda Cumhurbaşkanı ise hepsinin söylediğini tekrarlayan genel bir özet çıkarıp gün sonu raporunu alıyor. Ama çalışan, asgari ücret, kredi borçları, evleri kira olan, sigortasız çalışanlar, çalışamayanlar, işsizler içinse henüz somut bir şey yok. Hakkını yemeyelim ihtiyaç sahiplerine biner lira dağıtıyorlar ama onun listeleri de zaten kaymakamlık ve valiliklerde hazır. Bu basın açıklamalarına dikkat kesilirseniz, sanki bakanlar arasında bir basın açıklaması kotası varmış gibi yarış söz konusu. İçişleri bakanı NTV’de konuşurken, Sağlık Bakanı o sıralarda genel değerlendirme yapıyor. Akşamında ise Cumhurbaşkanı İçişleri Bakanı’nın söylediklerini tekrarlıyor. Sanki birbirlerinden haberi yokmuş gibi. Bu olayların yaşandığı tarih 27 Mart.

CUMA NAMAZI REZALETİ

Gelelim ikinci başlığımıza. Yine biliyorsunuz Cuma Günü akıl almaz bir olay yaşandı. Yani inanılır gibi değil. Ben hayatımda böyle bir kumpas görmedim. Hem de kumpası kuranla kumpasa maruz kalan kişi ve kurumunda aynı kişi ve kurum olduğuna ilk kez şahit oldum. Tabiki öyle bir olay ancak ve Ancak Diyanet’te olur. Daha bir hafta önce Cuma Namazlarını yasaklayan Diyanet bir hafta sonra kendine özel olarak Beştepe’de VİP seviye de Cuma namazı kıldırdı. Bunu millete nasıl ve hangi yürekle izah edecekler çok merak ediyorum. Yani bir inancın, bir kurumun içi ancak bu kadar iyi boşaltılır. Zaten bu olaydan sonra diyanet bence vatandaşı kendi eliyle cemaatlere teslim etmiş oldu. Bu olaydan sonra diyanet ne diyecekte vatandaş dinleyecek? Bu kurumun direk kapatılması ve tüm kadrolarının yenilenmesi lazım. Bakalım bu Cuma vatandaşları nasıl camilerden uzak tutacaklar çok merak ediyorum. Bekleyip, göreceğiz.

1 MADDENİN SONRASI

Cumhurbaşkanı Korona tedbirleri kapsamında Cuma günü ekran karşısına geçmişti. Orada kullandığı bir ifade aslında sonrasında olacaklarının bir öncüsüydü. Bunu aslında aynı günün sabahında İstanbul Valiliği’nin yaptığı gıda yardımı açıklamasında sezmiştim. Yani durduk yere valilik böyle bir duyuruyu neden, nasıl yapar diye sordum. Kokusu akşamında çıktı zaten. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehirlerarası yolculukları valilik iznine bağladığı o maddenin sonrası büyük sorunlara gebe olabilir. Burada şimdi çok az kişinin fark ettiği bir siyasi rekabet yatıyor. Çünkü belediyeler korona konusunda hükümetin o kadar çok önünde, daha somut ve vatandaş odaklı hareketlerde bulunuyorlar ve vatandaş taleplerine cevap veriyorlar ki; bunun gelecekte kendi aleyhine olacağını gören Hükümet hemen bir şekilde bunların tamamının önüne geçecek bir maddeyi açıklayıveriyor. Bu maddenin sonrasında olacakları lütfen dikkatle takip ediniz. Saygılarımla. Evde Kalın. Dijitalleşin.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz