ÇAĞDAŞ SANAT ‘UZAK’ KALDI

Geçtiğimiz haftasonu ArtAntakyA adı adı altında Antakya’da Çağdaş Sanat Festivali düzenlendi. İlk gün gittim, ikinci gün ve üçüncü gün de uğradım. Öncelikle şunu söyleyelim; bu sözde ‘Festivali’ Anemon’a götüren aklı ve akıl vericilerini ancak bu kadar beceriksiz oldukları için kutluyorum. Nerden aklınıza geldi, nereden esti de siz Antakya adını verdiğiniz, festival dediğiniz bir etkinliği Anemon’da 4 duvar arasına sıkıştırdınız?

Kaldı ki, yine abartılı rakamlar abartılı söylemler falan. Gelen sanatçılarda etkinlik sonunda mutlaka benim gibi düşünüyordur. Yani birde 15 ülkeden 300 sanatçı ifadesi yer alıyor. Ben oradaydım. Ne 15 ülke ne 300 sanatçı. Hepsi yalan. Sabah 10 da açılan sergiye 11 de gittim birçok sergi bomboştu. Kaldı ki sergileri toplasan 1000 adet eser de çıkmaz ama yine de 1000 adet eser var diye de söylediler.

Neden Antakya adı altında maddi sömürü yapılıyor ve bunu yapan kuruluşun geçen yıl ki etkinlikleri ortada dudurken büyükşehir belediyesi bu organizasyona nasıl bütçe ayırıyor anlamış değilim. Ya hadi Anemon’da yaptın diyelim de, sanatçılar bildiğim kadarıyla Harbiye’de kaldı. Sebep?

Hem Antakya’ya etki edememiş bir festival olur mu hiç? Geçen yıl ki Uluslar arası film festivali altında gerçekleşen rezaleti nasıl unutursunuz? Bunu takip etmekten uzak bir, yönetim anlayışı nasıl olur? Bu işlere el atılması lazım. Sürekli olarak her Dernek açan Antakya’da birşeyler yapacaksa ve buna sanat adını verecekse, bu yazıyı okuyan her Hataylı da bu işleri rahatlıkla yapabilir. Ansam Derneğine bu rezaleti sürdürmesine izin verdiği Büyükşehiri kutluyorum. Bu arada acaba geçen senenin rezaleti olan Uluslararası Film Festivali bu yılda olacak mı olmayacak mı merak ediyorum.

Kimse Hatay ve Antakya adını bu şekilde sömürmemeli. Ama melesef yöneticiler ve denetimciler bu işte sınıfta kalıyor veya bu işlere ön ayak olanlar “PAY” alıyor olacak ki; bu rezaletler hala görünmemezlikten geliyor. Lütfen insanlarla doğru bilgileri paylaşın.  Tekzip her zaman açık, tabi yazdıklarımın aksini ispatlarlarsa.

ESKİ OTOGAR

Eski otogar ihalesi büyük yankı uyandırdı. İddialar ortaya atıldı, herkes birşeyler söyledi falan falan. Son olarakta AK Parti İl Başkanı bütün basın mensuplarını toplayıp olup biteni kendi penceresinden anlattı. Şu bir gerçek, kimse eski otogarın satılmasını istemiyor. Bunu şahsım olarak bende doğru ve etik bulmuyorum. Ama asıl ortaya atılan bir iddia var ki oda EXPO’da kaynak sıkıntısı yaşandığı söylentisi.

Ne kadar doğru bilemem. Oradaki esnafın en az 12-13 tanesi ile şahsen görüştüm. Satılacağını afişlerden öğreniyorlar. El insaf. Böyle şey olur mu? Esnafın gerçekten ne günahı var. Yani iş Vakıf iş hanı esnafının düştüğü durum gibi mi olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu kararı tekrar gözden geçireceğini düşünenlerdenim. AK Parti grubu da madem oranın satılmasını istemiyor, o zaman o bölge nazarında bir projeye borçlanma yetkisi versin. Böylelikle orası yenilensin. İki tarafından ne kadar samimi olduğunu ancak böyle görebiliriz. Diğer türlü, kirli sözlerle bu işin sonunu getirmemiz neredeyse imkansız olur.

Gelelim Basınımıza, kardeşim birinin önünde söylemeye cesaret edemediğini, başka birinin önünde de söyleme ki; saygınlığın kalsın.

 

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz