En güçlü duygular: Yaşlılarımızın bize yaşattığı duygulardır.

Başımızın tacı büyüklerimiz; dedelerimiz ve nenelerimiz, mahallemizin, çevremizin ve ülkemizin saygı değer yaşlıları

Gülümseme eşliğinde onlara  verilen bir selamın, onlarda oluşturduğu sevgi selinin coşkusunu hepimiz yaşamışızdır.

Unutmayalım ki bir gün hepimiz yaşlanacağız.
Büyük Atatürk ne demiştir “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur.”

O zaman biz gençlere ve kendini genç hisseden sevgi dolu yüreklere düşen görev,  şimdiden geleceğin biz yaşlılarına park alanları, dinlenme piknik yerleri ve yaşıtları arasında kadınlı erkekli oturup mazilerini torunlarına ve sevdiklerine anlatabilecekleri ortamları oluşturmaktır.

Belediyelerimizin ve muhtarlıklarımızın gözünden kaçmış olabileceğine olan inancımla duyarlı bir vatandaş olarak dikkat çekmek istedim.

Şimdi ise;  geçmişimiz olan yaşlılarımız ile gelecekteki çocuklarımızın arasındaki köprü olma görevini şu an bu köşe yazısını okuyan sevgili fikir arkadaşlarımı, duyarlı davranmaya ve  ilk adımı atmaya davet ediyorum.

Hep birlikte çok kolay bir şekilde başarabiliriz. Ha olmaz diyorsanız en azından her mahallede bir hayırsever işverenimiz çıkar ve bu dünyamızın misafiri olan  yaşlılarımızı memnun edecek ortamı sağlayacağına inanıyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.   

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz