İsos Termal Otelin kazan dairesinde çıkan yangın kontrol altına alınırken otelde bulunan 641 kişiden 526’sı kendi imkanları ile 115 ise olay yerine gelen İtfaiye Ekiplerinin yardımı ile tahliye edildi.

,

Hatay’ın Erzin ilçesinde bulunan İsos Termal Otelin kazan dairesinde sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede otelin diğer katlarına sıçradı. Çok sayıda itfaiye ve afad ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alınırken yangında otelde bulunan 641 kişi tahliye edildi. Dumandan etkilenen 26 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Sabah 06.42 sıralarında Erzin İlçesinde bulunan Isos Termal Otel’in kazan dairesinde henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü. Olay esnasında otelde bulunan 641 kişiden 526’sı kendi imkânları ile otelden çıkarken, 115 kişi  ise itfaiye ekiplerinin yardımı ile otelden tahliye edildi. Dumandan etkilenen 25 otel müşterisi ve bir itfaiye eri olmak üzere toplam 26 kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi olan herhangi bir vatandaşımız bulunmadığı yangına çevre ilçelerden 18 itfaiye aracı, 61 itfaiye personeli, 112 Emniyet ve Jandarma personeli, 18 AFAD personeli ve 12 Orman personeli ile müdahale etti.

VALİ DOĞAN OLAY YERİNDE

Hatay Valisi Rahmi Doğan olay yerine gelerek müdahale süreci hakkında bilgi aldı. Yangının çıkış nedeni ile ilgili henüz netleşen bir bilgi bulunmadığını aktaran Vali Doğan “Yangında ihmal varsa değerlendirilip, gerekli işlemler yapılacak” dedi. (Z.İNLİ)
Kategoriler