DÜNYA FARKLI BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR

,

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Korona virüs (Covid-19)  tedbirleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Yeterli çoğunluğun sağlandığı Olağan Meclis toplantısını, İTSO Meclis Başkan yardımcısı Tuncay Paşaoğlu ve İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter video Konferans yöntemiyle  gerçekleştirdi.

COVİD-19 DEĞİŞİMLERE NEDEN OLUYOR        

Meclis toplantısında konuşan İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter; Haziran ayı Meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, “Bilindiği üzere, Covid-19 pandemisinin görüldüğü aralık ayından bu yana, dünya çok farklı bir dönemden geçmektedir. Yeni tip korona virüs salgınının etkileri, tüm dünyada sağlık sistemlerinden, sosyal ve kültürel yaşantıya, ticaret yapma alışkanlıklarından, eğitim ve istihdama kadar birçok alanda değişimlere sebep olmaktadır.” dedi.

TEKNOLOJİ HAYATAMIZI DEĞİŞTİRİYOR

Teknolojideki gelişmelerin her gün hayatımıza farklı bir noktada temas ettiğini belirten Yeter, “Yaşam standartlarımızı değişiyor. Geçmişte ekonomik varlıklar çoğunlukla somut dokunulabilir yani maddi varlıklardı. Ancak günümüzde ekonomik varlıklar değişim gösterdi, artık altın madenleri ve petrol kuyuları değil teknik bilgi en önemli ekonomik değer haline geldi.”

4. SANAYİ DEVRİMİNİ YAKALAMALIYIZ

“Dünyanın girmekte olduğu bu yeni evrede, ülkemizin rekabet gücünün korunması için dijital dönüşümün her alana yayılması konusunda, yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyuyoruz.Çünkü Türkiye’nin sahip olduğu coğrafi konumu ve düşük işgücü maliyetleri gibi avantajları, kurulan bu yeni dünya düzeninde,küresel rekabet gücümüz açısından yeterli ve sürdürülebilir olmayacaktır. Mutlaka akıl ve bilimin ışığında ilerlemeli, 4. sanayi devrimini yakalamalıyız.”

YENİLİKLERE AÇIK OLMALIYIZ

“Türk iş dünyası olarak ancak bu şekilde rekabet koşullarımızı koruyabilir ve ayakta kalabiliriz. Bunu sağlamanın yolu da, eğitim sistemini güncellemekten geçiyor. Asıl sormamız gereken soru ise, bu değişimi nasıl sağlayacağımız…

Her konuyla ilgili üniversitelerde bölümler veya meslek liseleri açılması bu değişimi sağlamanın metodu olabilir mi? Yoksa gençlerimize özgürce sorgulamayı, farklı düşünmeyi, yeniliklere açık ve inovatif olmayı mı öğretmemiz gerekiyor?” diye konuştu.

MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası  Haziran ayı Meclis toplantısında, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkan yardımcısı Necati Sert gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantıda Meclis üyeleri de söz alarak görüş ve temennilerde bulundular.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı olağan Meclis toplantısında gündemdeki konular görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. (Haber Merkezi)

 

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz