Hatay Eczacılar Odası 14 Şubat 2019 Perşembe günü Kök Hücre ve Kan Bağışı kampanyası düzenleyecek. Türk Eczacılar Birliği 28. Bölge Hatay Eczacılar Odası Yönetim Kurulu, Kök Hücre Naklinin başta kan kanserleri olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemi olduğunun altını çizerek bu  hastalıklarla mücadele edenlerin Kök Hücre Bağışı ,le hayatta kalabileceğini hatırlattı.

,

KİMLER BAĞIŞÇI OLABİLİR?

Bağışçı olmak isteyen bir kişinin 28 ile 50 yaş aralığında olması gerektiğini aktaran Yönetim Kurulu Üyeleri “Kök hücre bağışçısı olmak için;  Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği  doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır” dediler.

14 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan bağış kampanyasına vatandaşlardan destek isteyen Eczacılar “Biz Eczacılar olarak , sahip olduğumuz sorumluluğun bilinciyle Türk Kızılayı Hatay Şubesi ile birlikte 14.Şubat.2019 günü saat 10:30 – 17:00 arasında Antakya’da Hatay Eczacı Odası ana binasında organize ettiğimiz Kök Hücre ve Kan Bağışı  kampanyamıza tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandılar. (Z.İNLİ)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz