Unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarından biri olan “İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı” projesine destek vererek Defne’ye kazandıran Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman dün Defne Belediyesi Koza Evi’ni kurmaylarıyla birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

,

Defne Belediyesi tarafından proje kapsamında desteklenerek İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı’nı Defne halkına ve Hatay halkına kazandıran Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, dün Defne Belediyesi Koza Evi’ni ziyaret etti. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci’nin de hazır bulunduğu ziyarette Defne Belediyesi Koza Evi’nde görev yapan İpek Dokuma Ustası Tülay Genç ve Eğitmen Fulya Genç Kadıoğlu’ndan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İPEK DOKUMA SANATI’NI NESİLDEN NESİLE YAYMAK İSTİYORUZ

Defne Belediyesi Koza Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, daha sonra İhlas Haber Ajansı Antakya Muhabiri Gökhan Aklan’a Defne Belediyesi Koza Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Defne Belediyesi Koza Evi’ni her zaman destekleyeceklerini belirten Başkan Yaman, “İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpek Dokuma Sanatı’nı Defne’ye ve Hatay’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eski bir mesleği canlandırarak Defnelilerin ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Beyaz Koza’nın yanı sıra Sarı Koza üretimini de gerçekleştiriyoruz. Defne Belediyesi Koza Evi’nde üretilen ipek ürünlerini her zaman destekleyeceğiz. Amacımız bu mesleği nesilden nesile aslına uygun olarak yaymaktır.” Diyerek sözlerini tamamladı. (M. MUTLU)
Kategoriler