YAYLADAĞI KAR VE TİPİYE TESLİM!

,

Yurt genelinde olduğu gibi kara kış soğuk yüzünü gösterdiği Hatay’da Antakya Yayladağı karayolu Kulaç mevkiinde kar ve tipi yaşamı olumsuz yönde etkilerken, birçok aracın kaza yapması, yolda kalmasına neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tüm yurtta olduğu gibi şiddetli kar yağışının yaşanacağını Hatay’da dün gece boyu devam eden kuvvetli rüzgâr Yayladağı’nda sabah yerini kar yağışı ve tipiye bıraktı.

Antakya –Yayladağı Karayolunda ise kar ve tipi trafiği aksattı, kar lastiği olmadığı için bazı araçlar maddi hasarlı kaza yaptı, yolda mahsur kaldı. Yolda mahsur kalan sürücüler için jandarma ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.  Birçok aracın sürücüleri kaldıkları yerde ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Bu arada bölgeye giden araçların çoğunun da yolda kaldığı gelen bilgiler arasında.

ZİNCİR TAKMADAN YOLA ÇIKMAYIN!

Öte yandan Hatay Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Yayladağı’na gidecek olan sürücüleri uyardı.Defne - Yayladağı yolu üzerinde hali hazırda kar yağışı ve zeminde buzlanmanın devam ettiğini belirten Bölge müdürlüğü, “Bölgesel olarak sis mevcut olup, zaman zaman çalışmaların hızını azaltmaktadır. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı 5930, 5938 ve 5940 kod nolu ekipler bölgedeki çalışmalara destek vermektedirler. Ayrıca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Defne Bindirmeli Yol Uygulama Noktası karşısında Yayladağı istikametine gidecek olan araçlara buzlanma ile alakalı, kar lastiği ve zincir kullanımı ile ilgili bilgi vermektedir. Zaman zaman, personelimiz trafik akımını keserek Karayolları ekiplerinin kar temizliği noktasında daha verimli çalışabilmesi için gerekli şartları sağlamaktadır. Temizlik yapılan bölgelerde Ekiplerimizin kontrolünde trafik akımını sağlanmaktadır. Karayolları ekipleri de kar kürüme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarına devam etmektedir. İlgili tüm kurumlarla  koordinasyon halinde olunup gelişmeler  takip edilmektedir.” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz