Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, vatandaş ve esnafa çağrıda bulunarak; “Zor günleri beraber atlatacağız ve Türkiye’miz kazanacak. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan ricamız, topyekun plana uymayan işletmeleri bize bildirmeniz.” dedi.

,


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün İstanbul Kongre Merkezi’nde, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın açıklanmasının ardından Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu Belen halkına ve esnafına yönelik bir açıklamada bulundu.

EKONOMİ TETİKÇİLERİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Dış güçlerin ülke ekonomisi üzerinden oynadığı hain oyunların etkisini yitirdiğini belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Hazine ve Maliye Bakanımız dün bir “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Planı” açıkladı. Bu plana göre en az yüzde 10 indirim kampanyası başladı. Kampanyaya katılan firmalarımız belirlenen logo ile birlikte asgari yüzde 10 indirim uygulayacak. Et ve Süt Kurumu, Toprak Mahsulleri Ofisi, Çaykur ve Market zincirleri de 2 ay süre ile bu indirimi uygulayacak firmalar arasında. Ayrıca bankalarda kredi faizlerinde yüzde 10 indirim yapacaklar. İşletmelerimize destek verilerek işçi çıkarmalarının önüne geçilecek, Hal yasası değişecek ve fiyat takibi ürün gözetim sistemiyle takip edilerek komisyonculuk kaldırılacak, yılsonuna kadar elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacaktır. Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz ve ekonomi tetikçilerine teslim olmayacağız.” İfadelerini kullandı. (İ. NAZLI)
Kategoriler