Her kış habercilerin en uğrak noktası olan, sel baskınlarıyla, çatılarıyla, altyapı yetersizliğiyle gündeme oturan tarihi Uzun Çarşı’da yine herhangi bir önlem alma çalışması yapılmadı.

,

Her kış habercilerin en uğrak noktası olan, sel baskınlarıyla, çatılarıyla, altyapı yetersizliğiyle gündeme oturan tarihi Uzun Çarşı’da yine herhangi bir önlem alma çalışması yapılmadı.

Su baskınlarıyla ulusal medyanın gündeminden düşmeyen ve hakkında birçok proje oluşturulmasına rağmen hiçbir çalışma yapılmayan Uzun Çarşı yine çaresiz bir şekilde kış ayının gelişini bekliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin birçok durumla karşılaşmasına rağmen, bugüne kadar yine herhangi bir çalışma yapmaması ve esnafın kendi çözümleriyle brandalı çözümler bile üretmesi Büyükşehir Belediyesi’nin ilgisini çekmezken, siyasilerin de sürekli uzun çarşıda gezerek birçok tutarsız söz söylemesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

BU KIŞTA SEL KAÇINILMAZ

Her kış olduğu gibi bu kışta tarihi çarşının su baskınlarıyla mücadele edeceği videoların yayınlanacağını söyleyen esnaf ise yetkililerin ilgisizliğinden dert yandı. Yetkililerin birçok soruna rağmen yetersiz hareket etmesi ve yaz ayını yine hazırlıksız geçirmesinden şikayetçi olan esnaflar, siyasilerin sadece poz vermek için Uzun Çarşı’da dolaştığını, esnafın yine mağdur olmasının kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

SİYASİLER POZ VERMEYE GELİYOR

Her yıl yaşanan yağmur suyu sorunun çözümü için henüz ne Anıtlar Kurulu, ne  de ilgili belediyelerden herhangi bir proje ve çalışma gelmemesine rağmen, esnaf 14 metrelik yasal hakkın santimler yüzünden hem esnafın, hem de alışverişe gelen vatandaşların mağdur olduğunu belirten esnaflar aynı tablodan sıkılırken isyan etti. Esnaflar, kışla gelen sıkıntıların çözümü için belediyelerin gözlerini kapatıldığını iletirken, “Her kış aynı sorunlarla baş başa kalıyoruz. Her zaman gelip hal hatır sormakla, sadece fotoğraf çektirmekle, oturup çay içmekle esnafa destek olunmuyor. Biz dernekler olarak çok mücadele ediyoruz ama buraya fotoğraf çektirmeye gelenlerin samimiyetine güvenmiyoruz. Bu kışı da bir şekilde atlatacağız. Her yıl aynı sorunlarla yapayalnız kalıyoruz. Gerekli desteği göremiyoruz. Uzun Çarşı’ya herkes sırtını dönmüş durumda.” diyerek yetkililerin samimiyetsizliğinden şikâyetçi oldular. (Hüseyin BAYRAKTAR)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz