Altınözü’nda Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın girişimiyle gerçekleştirilen, Değişen, Gelişen ve Güzelleşirken Altınkaya Mahallesinde yapılacak Altınözü 100 Kişilik Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Projesi’nin teknik ve mimari projesi tamamlandı.

,

Kaymakam Bülent Uygur, projenin her yönüyle Türkiye'ye de örnek olacağını aktararak, "Hatay ilimizde ve bölgede böyle komplike yatılı kuran kursu binası bulunmamaktadır. Yatılı hafızlık  Kuran Kursu projesini ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Projemiz, öğrencilerin sosyal ve eğitim ihtiyaçlarına da cevap verebilecek modern bir anlayışla hazırlandı. 5 bin 421 metrekare kapalı üzerinde bulunan, Yatılı Kuran Kursu projemizin içerisinde özel hafızlık odaları, konferans salonu, kütüphane, mescit, spor salonu, odalar, kantin,  200 kişilik toplantı salonu ile çok yönlü hizmet verecektir. Projemizde duş ve lavabo bulunan 4’er kişilik yatakhaneler ile teras katında yemekhane bulunmaktadır. Altınözü 100 Kişilik Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Projesi İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Proje çalışmaları biten kuran kursu projemizin tamamlanması için hayırsever vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat Sarı ise “ Göreve başladığımız günden bugüne, ilçemizin ve vatandaşlarımızın sorunlarıyla dertlenerek, ne yapabilirizin gayreti içinde olduk. İlçe Kaymakamımız Bülent UYGUR ile birlikte ilçemizdeki eksiklikleri ve acil yapılması gereken projeleri hayata geçiyoruz. Bu proje Altınözülü Hemşehrilerimizin yardımlarıyla hayat bulacaktır. Daha iyi bir bir Altınözü için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Altınözü 100 Kişilik Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Projesi İlçemize ve Hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Altınözü Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Derneği Başkanı Hüseyin Türk, Altınözü ilçemiz Altınkaya Mahallesinde yapılacak Altınözü 100 Kişilik Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Projesinin inşaat çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirterek, “Proje çalışmaları biten kuran kursu projemizin tamamlanması için hayırsever hemşehrilerimizin desteklerini bekliyoruz. Altınözü 100 Kişilik Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu Projemize bağışta bulunmak isteyen hemşehrilerimizin Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve Derneğimizle irtibata geçebilir” dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler