Hatay’ın Dörtyol ilçesinde öğrenciler, trafik kurallarını uygulamalı eğitimle öğreniyor. Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli trafik polisleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülen çalışmada, ilçedeki ana sınıfı ile İlköğretim  ve Ortaögretim öğrencilerine yayaların ve araç sürücülerinin uyması gereken kurallar, trafik işaretleri ve ilk yardım kurallarının aşılanması amacı ile teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

,

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy öğrencilerin Trafik Eğirim Uygulamalarına eşlik etti. Numune Evler Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde Dörtyol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimine katılan Kaymakam Murat Bulacak; '''Türkiye'de en çok ölümlerin yaşandığı trafik kazalarında, sürücü ve  yaya hatalarının en aza indirilmesi amacıyla öğrencilerimize teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Program kapsamında 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminde, anaokulu, İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri ile yaz dönemi Kuran Kurslarına katılan  öğrencilerimize trafik kuralları eğitimleri uygulamalı ve teorik olarak anlatılacaktır'' dedi.

Trafik polisleri ve 112 personelleri eşliğine verilen eğitimlerde, trafikte vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla  öğrenciler pankart açarken, broşür dağıtıp bilgilendirme yaptılar. Emniyet kemeri takan ve kurallara uyan sürücülere Kaymakam Murat Bulacak ve Öğrenciler tarafından karanfil ve çikolata ikramında bulunuldu. (Haber Merkezi)

 
Kategoriler