Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes ol" kampanyası çerçevesinde Arsuz’da on binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

,

Ülkemizde doğaya ve çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve geliştirmek amacıyla başlatılan bir farkındalık projesi olan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında, Arsuz’unIşıklı Mahallesinde de fidan dikimi gerçekleşti.Arsuz Belediye Başkan Vekili Corç Turan, Daire Müdürleri, Meclis Üyeleri,Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, çocuklar ve halkın yoğun katılımıyla fidan dikme etkinliği gerçekleşti.

Ağaçların, Ormanların oksijen deposu olduğunu belirten Arsuz Belediye Başkan Vekili Corç Turan, “Ormanlar, yaşanabilecek birçok doğal afeti önleyen en büyük engellerdir. Bu yüzden ormanların korunması çok önemlidir. Ormanlar tıpkı insanlar gibidir. İnsanlar gibi doğarlar, büyürler. Ormanlar, doğada yaşayan hayvanları içerisinde barındırır. Ormanların bol olduğu yerlerde yabani hayvanlar, her hangi bir sorun yaşamadan hayatına devam etmektedir. Bu yüzden sadece kendimizi değil, tüm canlıları düşünmek zorundayız. Bu fidanların bir kısmının, insanların faydalanabileceği zeytin ağacı olmasını memnuniyetle karşıladım. Özellikle zeytin ağacı fidanının fazla olması temennisiyle, bu kampanyanın Arsuzumuza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum, ”dedi. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz