KPSS, EMEK HIRSIZLIĞINA DÖNÜŞMEMELİDİR

,

KPSS sonuçlarına göre Kamuda yapılan yerleştirmeleri TBMM Gündemine taşıyan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal,  KPSS’nin merkezi bir yerleştirme sınavı olmaktan çıktığını iddia etti. Mülakatın kadrolaşmak için siyasi bir araç olduğunu dile getiren Topal; TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Hükümete yönelik şu iddiaları dile getirdi. “KPSS sonuçlarına göre yapılan atamalarda çok ciddi haksızlık yapıldığı iddiaları var. Yüksek puan alan gençlerimiz hiçbir işe yerleştirilemezken, daha düşük puan alan adayların yerleştirildiği kamuoyunda tartışılmakta ve kamu vicdanını yaralamaktadır.

Hükümete sesleniyorum! Kamuda işe yerleştirmeleri puan esasına göre yapıyor musunuz? Kamuoyunda dile getirilen düşük puanlıların yerleştirildiği iddialarının nedeni nedir? 

KPSS merkezi bir yerleştirme sınavı ise neden hala mülakat yapıyorsunuz? Bu mülakatlar devam edecekse, açılımı Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS ’nin adını değiştirin,  mülakata çağırma sınavı olarak koyun. Çünkü yaptığınız uygulama ile bu sınavlar; yerleştirme değil, gençlerin hayalleri ile oynama sınavına dönüşmüştür.Emek hırsızlığı yapmak hükümetin görevi olmamalıdır. Lütfen, hak edenin hakkını verin”. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz