Sağlık Çalışanları, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

,

Hatay Sağlık Müdürlüğü, Hatay Tabipler Odası ve sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Cumhuriyet Alanı'nda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Vekili Emin Güler, sağlıklı bir hayat insanların en önde gelen ve vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirtti.

İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp biliminin, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olduğunu dile getiren Güler, şöyle konuştu: “Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ülkelerin gelişmişliği ve kalkınmışlığı bakımından en önemli göstergelerden biridir. Bu bakımdan sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir. Gerek ülkemizde gerekse ilimizde sağlık alanında önemli çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Bütün sağlık çalışanlarımız, hastalarımıza gerekli ilgi ve bakımın yanında onları biran evvel eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek, özverili bir şekilde bu zor görevi ifa etmektedirler. Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak için büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi. Törende, sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı.(İ.NAZLI)
Kategoriler

hasiltogel.xyz