Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü resmi internet sitesinden Hatay’ı tercih eden Üniversitelilere teşekkür ederek kayıt işlemleri hakkında bilgi verdiler.

,

MKÜ'den yapılan açıklamada Hatay Mustafa Kemal Üniversitesini tercih edip kazanma şansı elde eden öğrencilerin 2 farklı şekilde kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu.

Hatay MKÜ’yü kazanan öğrenciler ilk olarak e-kayıt sistemi üzerinden kayıt yaptırabilecekler. 19 Ağustos-21 Ağustos tarihleri arasında öğrenciler e-Devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden MKÜ’ye kayıt yaptırabilecekler. E-Kayıt sistemi üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler  16 Eylül - 20 Eylül 2019 Tarihleri arasında ders kayıtlarını kendileri yapacaklar.

MKÜ’yü kazanan öğrenciler şahsen kayıt da yaptırabilecekler.  e-Kayıt sistemine dahil olmayan programlar için  19 Ağustos 2019 - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasındaşahsen kayıt yaptırabilecekler.

e-Kayıt sisteminde dahil olmayan programlar Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Hatay Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Hemşirelik, Antakya Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma, Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Yaşlı Bakım olarak sıralandı.  e-Kayıt sistemine dâhil olmayan programları kazanan öğrencileri kayıt işlemlerini şahsen, belirlenen tarih aralıklarında kazandıkları Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokullarında yapacaklar.

Şahsen Kayıt İşlemleri için İstenen Belgeler ise şöyle sıralandı: ÖSYM Sonuç Belgesi, Kimlik Fotokopisi, Lise Diploması, Öğrenci Bilgi Formu, Rapor.

Tıp Fakültesi’ne, Diş Hekimliği Fakültesi’ne, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümüne kayıt için; üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekiyor. Ayrıca Hatay Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi programına başvurabilmek için Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim Süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını Belgeleyen heyet raporu alınması gerekir. Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde Mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorunda olacaklar.

Antakya Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma programına kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporunun ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanun’un 10. Maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan suçların birinden ceza alınmadığına dair belgenin kayıtlarda ibraz edilmek üzere alınması gerekiyor. Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Yaşlı Bakım programlarına kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekiyor.

MKÜ Öğrenci İşleri ayrıca  23 Eylül 2019 tarihinde eğitim öğretim başlayacağından, öğrencilerin üniversiteye gelirken öğrenci bilgi formunu yanlarında getirmeleri ve birim öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekeceği hatırlatmasını da yaptılar.

HARÇ YATIRACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde ilk kez kayıt yaptıracak (yeni kazanan) ve harç yatırması gereken (ikinci öğretim) öğrencileri sadece öğrenci numarasını kullanarak, Türkiye'nin her yerindeki Halk Bankası şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM'lerini kullanarak harçlarını yatırabilecekler. (Zafer İNLİ)

 
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz